"Ситуація складна": споживання електроенергії зростає, в енергосистемі знову дефіцитенергетика,електроенергія,енергосектор

Станом на 23 листопада ситуація в енергосистемі залишається складною – споживання електроенергії зростає, у системі спостерігається дефіцит.

Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго".

"Ситуація залишається складною: триває ремонт на кількох блоках теплових електростанцій, в енергосистемі є дефіцит електроенергії. Диспетчерський центр "Укренерго" шукає можливості покриття дефіциту, відключення споживачів не прогнозується", – йдеться у повідомленні.

Днем раніше, 22 листопада, в енергосистемі також було зафіксовано дефіцит електроенергії. Як пояснюють енергетики, споживання електроенергії збільшилось через похолодання й спричинило додаткове навантаження на електростанції, що, своєю чергою, спричинило зупинку та вихід в аварійний ремонт кількох блоків.

Водночас наявного на ринку обсягу імпортної електроенергії не вистачило для того, щоб замістити весь обсяг невиробленої зупиненими блоками електроенергії.

Тож, для зменшення навантаження на блоки ТЕС, "Укренерго" було змушене активувати аварійну допомогу від операторів систем передачі Румунії, Словаччини, Польщі, загальним обсягом 1800 МВт-год.

Утім, споживання електроенергії продовжує зростати.

Експорт сьогодні здійснювався незначним обсягом і виключно у нічні години мінімального споживання до Румунії. Загальний обсяг 10 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 2 МВт.

Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється протягом доби зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 4022 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 609 МВт.

Технічно можлива максимальна потужність 1200 МВт.

Автор: Юлiя Недашківська