Країни, які не засудили рашистського вторгнення, втратили за рік близько $180 млрд прямих іноземних інвестицій - BloombergБлизько $180 млрд прямих іноземних інвестицій у 2022 році перейшло з країн, які відмовилися засудити рашистське вторгнення, до тих, що підтримали Україну.

Про це пише Bloomberg Economics.

Вони проаналізували дані про прямі іноземні інвестиції великих компаній у нові заводи за кордоном. А потім зіставили їх із тим, як різні країни голосують в ООН.

Раніше цього року заступник голови дослідницького відділу МВФ Андреа Пресбітеро та його колеги розглядали динаміку прямих іноземних інвестицій між парами країн. Враховувалися їхні геополітичні позиції на основі 70-річних результатів голосування в ООН.

Автори дослідження виявили, що інвестиції між країнами-однодумцями останніми роками зростали динамічніше порівняно з країнами, які просто географічно близькі одна до одної.

Окрема робота МВФ показала, що коли нова залізна завіса опуститься, а торгівля та інвестиції між двома конкуруючими блоками заморозяться, світовий ВВП скоротиться на 7% у довгостроковій перспективі.