Коні не винні: у голови «Конярства України» під час війни розплодився цілий автопарк —

Коні не винні: у голови «Конярства України» під час війни розплодився цілий автопарк —


Дата: 24 апреля, 2024 Автор: operkor 0 Комментарии

Бровко Ексочільник поліції Бердянська Віталій Бровко

Ексочільник поліції Бердянська Віталій Бровко після окупації міста залишив службу та влаштувався керівником ДП «Конярство України», а далі в його декларації з’явився цілий автопарк елітних автомобілів, які придбала дружина за два останні роки війни. Про це пише «Центр журналістських розслідувань».

27 лютого 2022 року російські військові захопили відділок поліції у Бердянську. На той час будівля була порожньою, адже українські правоохоронці 24 лютого отримали наказ залишити місто і більшість виїхали з родинами до Запоріжжя, де мали б доєднатися до оборони держави.

Місцеві пабліки повідомляли, що очільник міського відділу поліції Віталій Бровко нібито не дуже переймався евакуацію особового складу, натомість сам виїхав до обласного центру і буцімто спішно вийшов на пенсію.

У березні того 2022 року росіяни оприлюднили відео обшуку у помешканні Віталія Бровка в окупованому Бердянську. Зокрема, у сюжеті йшлося, що родина головного поліцейського міста мешкала у квартирі у два поверхи, в якій нібито знайшли цінності на 10 мільйонів гривень і документи на якусь елітну нерухомість.

У деклараціях про доходи тепер вже екскерівника поліції Бердянська жодного елітного житла немає. Все скромно: Бровко спільно з дружиною і сином володіє квартирою в Бердянську, там же невеликий офіс дружини Марини Бровко та її ж частка у 40% квартири в містечку Борова Харківської області.

Щоправда, на Харківщині подружжя має у власності 4 земельні ділянки загальною площею у 26 гектарів і ще 3 гектари в Пологівському районі.

Проте, найцікавіший розділ декларації нинішнього очільника держпідприємства «Конярство України» Віталія Бровка – це рухоме майно, тобто автотранспорт. Це цілий родинний табун залізних коней, який відчутно розплодився саме в роки великої війни, і абсолютна більшість автомобілів вантажних і легкових належать дружині – Марині Бровко.

На час звільнення Віталія Бровка з поліції родинний автопарк налічував 4 вантажних автомобілі, які його дружина Марина Олександрівна придбала по дуже симпатичній ціні – усього за 185 тисяч гривень, тобто, менше 5 тисяч доларів. Поповнення сімейного автопарку співпало з працевлаштуванням чоловіка Марини Бровко в ДП «Конярство України».

У 2022 році Марина Бровко на додачу до вже чотирьох вантажівок стала власницею ще двох вантажних габаритних автомобілів MAN та MERSEDES.

А ще у перший рік повномасштабної війни вона придбала Lexus NX300 (2017) та MERSEDES-BENZ GLE 400 2018 року, яким на праві шерингу авто користується її чоловік Віталій Бровко.

Наступного, 2023-го родинний автопарк поповнила TESLA MODEL Y 2020 року випуску та цистерна EVERLAST.

Всі машини належать Марині Олександрівні. Відтак, маємо порахувати саме її доходи та порівняти з витратами, вказаними у деклараціях її чоловіка за три попередні роки. Як показали наші пошуки, Марина Бровко у травні 2018 року отримала свідоцтво на ведення адвокатської діяльності, однак менш ніж за півроку це право було зупинене чи припинене. За даними аналітичної системи YouControl, Марина Олександрівна Бровко двічі – у Бердянську і Києві – реєструвалась як фізособа-підприємець. Однак обидва ФОП припинили діяльність. Відтак основні доходи, вказані у декларації чоловіка, Марина Бровко отримувала за здачу в оренду майна та кошти від продажу нерухомості.

2021-го сукупний дохід пані Бровко склав 189,133 тис. грн, 202-го – лише 742 грн, а 2023-го вона заробила за рік 1,04349 млн₴

У графі фінансових зобов’язань за минулий рік вказано позику Марини Бровко у 1,795107 млн грн у ТОВ «Берда-Агоро». І сумма, і дата збігаються з придбанням нової автоцистерни EVERLAST.

Якщо підсумувати всі зароблені й позичені гроші Марини Бровко з 2021 по 2023 рік і співставити із загальною сумою, яку вона витратила на поповнення автопарку, то різниця між доходами і витратами становитиме 993,123 тис.₴

обто, маємо майже мільйон невідомого походження. Більш того, за минулі, напевно, найскладніші в житті кожного українця роки, попри шалені витрати на новий автопарк, задекларовані заощадження пані Бровко не просто збереглися, а ще й примножилися.

У 2022-й Марина Олександрівна увійшла, маючи 740 тис. грн готівки, а закінчила 2023-й рік із 1,1 млн кешу та 400 євро в банку.

Звідки всі ці кошти в дружини експоліцейського і директора держпідприємства? З цим питанням ЦЖР намагався додзвонитися до Віталія Бровка і на нинішню його роботу, і на особистий телефон, але безрезультатно. Без відповіді лишились й інформаційні запити: і надіслані двічі за два тижні на електронну скриньку, вказану як контактну на Facebook-сторінці держпідприємства «Конярство України», і доставлений нарочно в його офіс.

Він знаходиться у самому центрі Києва, на Майдані, у будинку №1 по вул. Бориса Грінченка. В офісі кореспонденту ЦЖР повідомили, що на місці є лише одна співробітниця державного підприємства, яка і прийняла наш письмовий запит на доступ до публічної інформації – про джерела доходів дружини декларанта Бровка.

До речі, крім директора, право підпису та вчиняти певні дії від імені «Конярства України» мають ще 10 його підлеглих. І всі вони, за словами їхньої колежанки, були у той день у відрядженні.

Серед керівних працівників «Конярства України» є ще один мешканець Бердянська. Це Суслов Олександр Юрійович, колишній заступник начальника поліції Бердянська і керівник слідчого відділу. Наразі він знову заступник Віталія Бровка, але вже в «Конярстві України».