Фінляндія представила план щодо повоєнної відбудови Українифинляндия,фінляндія

Фінляндія розробила національний план щодо відновлення України й оприлюднила його першу частину, покликану покращити умови діяльності фінських компаній у цьому процесі.

Як повідомило Міністерство закордонних справ Фінляндії, план відбудови України, розроблений фінським урядом, стосується можливостей фінських компаній долучатись до цього процесу, їхніх операційних передумовах і типах інвестицій і підтримки, які вони можуть отримати за участь у відбудові України, передає Європейська правда.

Перша частина плану містить низку фінансових рішень, які сприятимуть дослідженню ринку, торгівлі та інвестиціям в Україні. Йдеться зокрема про фінансування експорту в Україну шляхом компенсації кредитних збитків національним експортно-кредитним агентством Finnvera.

Крім того, на 25 млн євро збільшать капітал національного фонду співробітництва з розвитку Finnfund, що дозволить інвестувати в приватний сектор України.

План також пропонує створення нового змішаного кредитного інструменту – Інвестиційного механізму в Україні, який забезпечить реалізацію проєктів на суму 50 млн євро у 2025-2026 роках.

"Консультаційні послуги для компаній будуть покращені та зрозуміліші, а також докладатимуть зусиль для зміцнення ресурсне забезпечення сторін, що надають ці послуги, як у Фінляндії, так і в Україні", – йдеться в повідомленні фінського МЗС.

Раніше повідомлялося, що Фінляндія надасть Україні новий пакет оборонної допомоги на 106 млн євро.

Автор: Галина Ялівець