Глобальний саміт миру: чого вже зараз намагаються досягти союзники України

Глобальний саміт миру: чого вже зараз намагаються досягти союзники України


За інформацією Bloomberg , партнери України працюють над участю країн Глобального півдня у саміті миру

Під час підготовки до саміту з мирного плану України дипломати зосередилися на вузькому колі цілей, щоб забезпечити участь у ньому Китаю та інших країн так званого Глобального Півдня. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Bloomberg".

Глобальний саміт миру: чого вже зараз намагаються досягти союзники України

Саміт миру. Фото з відкритих джерел

Автори матеріалу вважають, що навіть у цьому випадку немає впевненості у тому, що зусилля увінчаються успіхом. Понад 160 країн було запрошено до обговорення умов України для врегулювання з Росією. Проте рівень участі у конференції західних союзників України незрозумілий.

Як відзначають люди, знайомі з ходом обговорень, щоб заручитися ширшою підтримкою, Німеччина та інші союзники України залучають дипломатів із країн Півдня до роботи над можливим текстом, в якому будуть враховані ключові принципи ООН та інші основні питання, такі як повернення депортованих дітей до України, обмін ув’язненими, ядерна та продовольча безпека.

Однак ці пункти не відповідають мирному плану України, який потребує дотримання територіальної цілісності та суверенітету країни, виведення російських військ, а також гарантій її майбутньої безпеки.

Присутність Китаю, зокрема, вважається важливою для успіху зустрічі, враховуючи той вплив, який, за словами дипломатів, Пекін має на Москву вже понад два роки після початку війни.

Зокрема, країни G7 та Євросоюзу активізують зусилля, щоб забезпечити участь країн від Бразилії до Південної Африки та Індонезії. Зокрема, Італію попросили переконати прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді підтримати ініціативу, заявили джерела, а Японія веде переговори із Бразилією. Проте одна з ключових цілей саміту – обговорити, як Росія може бути залучена до реального мирного процесу, сказав один із співрозмовників.