На Херсонщині підприємець порушив законодавство, щоб спотворити торги

На Херсонщині підприємець порушив законодавство, щоб спотворити торги


237

Фото ілюстративне: kavun.city

Херсонська обласна прокуратура вимагає стягнути з підприємця в дохід держави понад 7 млн грн через спотворені торги

Про це повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури.

У дописі відомства йдеться про те, що прокурори Херсонської обласної прокуратури звернулися до Господарського суду Одеської області з позовом про визнання недійсним договору щодо надання послуг та стягнути кошти в дохід держави.

Встановлено, що результатами процедури закупівлі, яку проведено ще до повномасштабного вторгнення, між комунальним підприємством та комерційною структурою-переможцем укладено договір про закупівлю послуг з очищення печей і димарів, технічного обслуговування димовентиляційних каналів. Вартість наданих послуг становила понад 7,7 млн₴ Проте, переможець із метою отримання найбільш вигідних для себе умов під час тендеру діяв не самостійно, а у "взаємодії" з іншим його учасником. "Конкуренти" синхронно діяли у часі, завантажували файли з однієї IP-адреси тощо. Виявлені прокуратурою порушення чинного законодавства також підтверджені територіальним підрозділом Антимонопольного комітету України та зафіксовані у відповідних рішеннях. Такі антиконкурентні дії, зрештою, спотворили результати торгів. Це призвело до укладення договору, який свідомо суперечить інтересам держави та суспільства.

Зазначається, що у зв’язку із виявленими порушеннями прокуратура звернулася до суду аби визнати укладений договір недійсним та застосувати правові наслідки недійсності правочину – стягнути в дохід держави гроші, отримані недобросовісним переможцем. Наразі судом відкрито провадження у справі, судовий розгляд триває.

Раніше повідомлялось про те, що на торгах з капремонту об’єкта благоустрою у Миколаєві виявили ознаки змови.

Також розпочато справу за ознаками змови під час проведення закупівлі робіт з капітального ремонту дороги на Миколаївщині.