На Миколаївщині викрили шахрайство з землею вартістю понад мільярд гривень

На Миколаївщині викрили шахрайство з землею вартістю понад мільярд гривень


ФОТО: Milkua.info

На Миколаївщині через суд державі повернули земельні ділянки, вартістю понад 1 мільярд гривень.

Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної прокуратури.

Господарський суд Миколаївської області задовольнив 3 позови Баштанської окружної прокуратури, подані в інтересах держави в особі Миколаївської облдержадміністрації.

Позов стосується ДСГП "Ліси України" та трьох суб’єктів господарювання. Суд визнав недійсними договори про спільний обробіток землі та вирішив повернути державі 7 земельних ділянок лісового фонду загальною площею 170 гектарів та вартістю понад 1 мільярд гривень.

Встановлено, що колишнє державне підприємство "Баштанське лісове господарство" уклало із трьома суб’єктами господарювання договори про спільний обробіток земель.

Водночас вказані договори є удаваними правочинами, оскільки фактично передбачають передачу в оренду ділянок лісогосподарського призначення для вирощування сільськогосподарських культур, тобто товарного сільськогосподарського виробництва.

При цьому, лісове господарство, крім надання землі у користування, ніякої участі у спільному обробітку земель та зборі вирощеної сільськогосподарської продукції не приймало.

Натомість повноваженнями на передачу земель у користування наділені лише їх власники, в цьому випадку держава в особі облдержадміністрації.

Крім того, вирощування сільськогосподарських культур порушує встановлений законодавством режим цільового призначення лісових земель, які закріплені за спеціалізованими державними лісогосподарськими підприємствами виключно для охорони, збереження та відтворення лісів.

Суд підтримав позицію прокуратури — позови задоволено, договори визнано недійсними. Спірні земельні ділянки добровільно повернуто законному власнику – Миколаївський обласний державній адміністрації.

Окрім того, обвинувальний акт щодо керівника державного лісогосподарського підприємства, причетного до цих оборудок, наразі розглядається судом.

Нещодавно державі через суд повернули землі водного фонду, вартістю 16,5 мільйонів гривень. Земельну ділянку надали в оренду без проведення аукціону. На ділянці, площею 6 гектарів, є водний об’єкт.

Також прокуратура у судовому порядку вимагає конфіскувати земельні ділянки у громадян країни-агресора. Ділянки розташовані у Куцурубської територіальній громаді.

Так, громадяни рф упродовж року після набуття права власності в порядку спадкування на три земельні ділянки загальною площею понад 4 га, не відчужили їх, а один з них навіть передав свої ділянки в оренду приватним особам, внаслідок чого отримував дохід на території України.