З окупованої частини Херсонщини повернули ще шістьох українських дітей

З окупованої частини Херсонщини повернули ще шістьох українських дітей


Фото ілюстративне: Save Ukraine

Ще шістьох дітей з окупованої частини Херсонщини вдалось повернути на вільні українські землі. З початку року звідти вдалося вивезти вже 94 дитини.

Про це повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

У дописі посадовця йдеться про те, що з тимчасово окупованої території Херсонщини вивезені три родини, в яких виховуються п’ять дівчаток та один хлопчик, віком від 1 до 9 років. Зі слів батьків, жити в окупації стало надто важко. За відсутності російських паспортів, вони не мали права звернутись до лікарів та влаштуватись на роботу. З метою психологічного тиску і залякування російські військові постійно проводили обшуки в помешканнях, чим надто залякували дітей. Таке ставлення й острах за майбутнє стало поштовхом для прийняття рішення щодо виїзду.

За інформацією Прокудіна, нині усі родини знаходяться у безпеці та отримують необхідну медичну і психологічну допомогу.

Очільник ОВА додав, що від початку 2024 року з тимчасово окупованої Херсонщини вдалося вивезти 94 дитини.

Раніше повідомлялось, що шестеро дітей із Херсонської області вдалося повернути на підконтрольну Україні територію та врятувати від таборів російських окупантів у середині травня. через загрозу відправлення дітей на так зване "оздоровлення" батьки наважилися виїхати з окупації. Адже були випадки, коли дітей забирали й не повертали додому. Над їх поверненням працювала організація "Save Ukraine". Це була надскладна місія порятунку із затримками на блокпостах та залякуваннями.

9 травня стало відомо про те, що ще 11 дітей з Херсонщини вдалося вивезти з тимчасової окупації. Так, на підконтрольну Україні територію повернули дві дівчинки-сироти 10-ти та 13-ти років. А також дев’ять дітей, які мають батьків або одного з них. Це – п’ять дівчаток та чотири хлопчики, віком від одного до шістнадцяти років. Це стало можливим завдяки благодійній організації Save Ukraine, органам опіки та піклування, а також службі у справах дітей області та батьків дітей.