Hill: Законодавці з Євросоюзу закликали США схвалити допомогу Україні для підтримки ТайванюЧитать на русском

Hill: Законодавці з Євросоюзу закликали США схвалити допомогу Україні для підтримки Тайваню

Hill: Законодавці з Євросоюзу закликали США схвалити допомогу Україні для підтримки Тайваню

Європейські законодавці, які відвідали Вашингтон цього тижня, виступили із грізними попередженнями демократам та республіканцям про те, що США необхідно допомогти Україні забезпечити перемогу над Росією цього року.

Про це повідомляє The Hill.

Інакше США ризикують втратити європейську допомогу у потенційному конфлікті з Китаєм через Тайвань.

Звернення надійшло від делегації глав комітетів із закордонних справ із шести країн Європи та Канади, які зустрілися із законодавцями США у перервах між напруженими переговорами щодо політики безпеки кордонів, яка затримує великий пакет фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

"Реальність така, що США також потрібний тривожний сигнал", — заявила член парламенту Великобританії Алісія Кернс, яка очолює Спеціальний комітет із закордонних справ.

Що ще сказали законодавці

Кернс додала, що демократам потрібно припинити "ховатися в бункері" і не можна дозволяти республіканцям визначати порядок денний США у зовнішній політиці.

Європейці також заявили, що немає жодної заміни американській військовій підтримці України чи її лідерству на світовій арені.

"Боляче, що вам доводиться витрачати 80% своєї енергії на пробудження Вашингтона, щоб бути Вашингтоном", — сказав голова комітету із закордонних справ у парламенті Литви Жигімантас Павільйоніс.

Європа може не допомогти США щодо Тайваню

Також британський депутат заявила, що якщо Тайвань буде захоплено, США повинні будуть займатися цим питанням разом із Японією, Південною Кореєю та Австралією.

За її словами, Британія та Європа буде змушена займатися питанням війни в Україні та сказати США, що не зможуть підтримати їх у питанні Тайваню.