НАБУ підозрює керівництво заводу «Радар» у змові з забудовником: з підприємства вивели 100 млн грнКиївський завод «Радар» – унікальне підприємство авіаційного приладобудування. Однак із землями та спорудами заводу сталася ледь не детективна історія. Приміщення з невідомих причин згоріли, тому їх знесли, а на їхньому місці почали будувати нові житлові комплекси. Хоча ділянка призначена для експлуатації та обслуговування адміністративних виробничих та складських споруд. Хто забудовує території оборонного підприємства? І хто стоїть за будівництвом скандального ЖК «Стенфорд» у серці столиці? Дізнавалась Марія Гураль.

Звісно, проблему з земельною ділянкою компанія все ж розв’язала. 30 квітня 2021 року окружний адмінсуд зобов’язав головне управління Держгеокадастру Києва внести зміни до відомостей кадастру. Але питання виникають й щодо дозволу на виконання будівельних робіт, адже ДАБІ відмовила ТОВ «Катерпіллер» у його наданні через відсутність низки необхідних документів. Проте забудовник не розгубився та знову ж таки звернувся до суду, який визнав дії ДАБІ неправомірними та зобов’язав інспекцію надати дозвіл.

Об этом сообщает Политика ЮА

І це – далеко не єдиний судовий процес, який супроводжує будівництво ЖК. У рамках кримінального провадження на земельні ділянки неодноразово накладали арешт, але за рішеннями суду його скасовували. Київський завод «Радар» також подав позов про розірвання договору через порушення «Катерпіллером» його умов. Та є один важливий нюанс: у разі розірвання договору за ініціативою заводу, він має компенсувати фірмі всі її витрати. А це, згідно з аудиторським звітом, щонайменше 70 мільйонів гривень.

Stanford1
ЖК "Стенфорд" зводять у Печерському районі Фото: скриншот

Зауважимо, на думку НАБУ, службові особи заводу «Радар» з метою одержання неправомірної вигоди для ТОВ «Катерпіллер» більш ніж уп’ятеро занизили вартість ділянки, на якій проходить будівництво, та не вказали про наявність на ній 9 приміщень вартістю понад 10 млн грн, унаслідок чого зменшили розмір пайового внеску заводу на понад 100 мільйонів гривень.

Керівник компанії «Катерпіллер», яка тепер іменується «Печерськбудінвест» – Клочко Андрій Іванович. Одним зі співзасновників фірми є ТОВ «Спецмехбуд 21», що входить до вже знайомої нам групи компаній Perfect Group. І тут ми виходимо на депутата Верховної Ради від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, якого пов’язують із цим девелопером. Хоча сам політик це заперечує.

Попри це, пан Дмитро в своїй декларації вказує дохід від інвестиційного фонду «Княгиня Ярославна» в розмірі 67 мільйонів гривень. Своєю чергою, це акціонерне товариство є засновником ТОВ «Перфект Груп Інвест». Та й у ситуації з будівництвом ЖК «Стенфорд» Дмитро Валерійович дуже обізнаний.

Stanford4
Нардеп заперечує причетність до забудови, але обізнаний в її деталях Фото: СтопКор

«Знаю, що ведеться будівництво в межах чинного законодавства. Усі документи офіційно оформлені. Там не було такої ситуації, щоб цей об’єкт будувався без дозвільної документації, без дозволу на будівництво, жодного дня такого не було», – стверджує народний обранець.

Звісно, таку обізнаність у ситуації пан Дмитро аргументує тим, що є секретарем комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Понад те, до 2015 року пан Ісаєнко був заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Про всі порушення та деталі угоди журналісти «СтопКору» хотіли дізнатись і в самого забудовника. Ми неодноразово зверталися до офісу компанії й направляли запит, але поки – безрезультатно.

Читати також:
Занизили вартість ділянки уп’ятеро: НАБУ розслідує забудову земель заводу «Радар» У центрі Києва на території складів оборонного підприємства зводять елітний ЖК


Джерело статті: “https://stopcor.org/nabu-pidozryuye-kerivnycztvo-zavodu-radar-u-zmovi-z-zabudovnykom-z-pidpryyemstva-vyvely-100-mln-grn/”