Зеленський розповів про заходи, які вживаються для збільшення обороноздатності: "Зробимо все, щоб додати Україні сили"Читать на русском

Зеленський розповів про заходи, які вживаються для збільшення обороноздатності:

Зеленський розповів про заходи, які вживаються для збільшення обороноздатності : "Зробимо все, щоб додати Україні сили"

Президент України Володимир Зеленський розповів про заходи, які вживаються для збільшення обороноздатності нашої держави. Він запевнив, що влада зробить усе можливе для того, "щоб додати Україні сили".

Про це він розповів у вечірньому відеозверненні у п’ятницю, 10 листопада. Відповідне відео оприлюднив Офіс президента.

Зеленський розповів, що провів сьогодні засідання Ставки – спеціальне, особливо сфокусоване на стратегічних питаннях.

"На тому, як готуємося забезпечувати наші подальші оборонні та наступальні операції. Плюс іще кілька важливих доповідей було на Ставці сьогодні. Перша – щодо оборонного бюджету на наступний рік, конкретних можливостей. Друга доповідь – снаряди й техніка для операцій, які зараз реалізовуємо. Третя – Херсон, деталі щодо того, як посилюємо захист міста від російського терору", – уточнив він.

Глава держави додав, що розвідка доповіла про роботу з евакуації наших громадян із Сектора Гази. За його словами, по змозі допомагаємо також громадянам інших держав – наших партнерів. Президент подякував усім, хто залучений до цієї роботи.

Також сьогодні були доповіді командувачів із фронту. Президент відзначив кожен підрозділ, кожну бригаду, які виконують завдання зараз і на Харківщині, і на Донеччині, і на півдні нашої держави.

"Воїни, я дякую вам! Усім, хто в бою, хто на бойових постах, хто допомагає. Артилеристи 55-ї бригади – як завжди, пишаюся вами! Мар’їнський напрямок – воїни 79-ї окремої бригади ДШВ, дякую! Авдіївка – 53-тя та 110-та окремі механізовані бригади. Дякую! Куп’янськ – 14-та окрема механізована бригада, 57-ма окрема мотопіхотна, 13-й батальйон "Дев’яностоп’ятки", 3-й батальйон 54-ї окремої механізованої бригади, 2-й батальйон 30-ї окремої механізованої та 40-ва окрема артилерійська бригада – я дякую всім вам, воїни!" – сказав він.

Окрім того, Зеленський розповів, що сьогодні звернувся до учасників важливого форуму у Франції – Паризького форуму миру. Цей форум об’єднав лідерів: і європейських, і з інших континентів. За його словами, важливо, щоб усі наявні виклики, передусім безпекові, отримували саме глобальні відповіді – світової більшості.

"Що більше світ об’єднаний, що більше є ліній нашої співпраці, то менше буде шансів на домінування в тих, хто людське життя не цінує. Я вдячний президенту Макрону за організацію таких міжнародних майданчиків", – сказав глава держави.

Президент також зазначив, що цими днями відбувся візит першої леді України Олени Зеленської до Франції – у межах нашої культурної дипломатії. Вона взяла участь у відкритті в Парижі представництва Українського інституту – установи, що просуває українську культуру у світі, єднає наших людей та всіх людей світу на основі культури. Є меморандум про співпрацю між Українським інститутом та університетом Сорбонна. Також Олена взяла участь у роботі конференції ЮНЕСКО – ця організація допомагає нам об’єднувати світ заради захисту української культурної спадщини від російських ударів. Відбулася також зустріч першої леді України й Еммануеля та Бріжит Макрон.

Окрім того, відбувся візит до Франції також першої віцепрем’єр-міністерки України Юлії Свириденко. Під час нього було опрацьовано питання створення фонду щодо відновлення нашої критичної інфраструктури. Також готується початок роботи з Україною Французького банку розвитку.

"Провів зустріч сьогодні з міністром оборони Литви – хороша розмова. Подякував за вже надану Україні підтримку – дуже вагому. Це і зброя, і політична підтримка, і абсолютно щира підтримка суспільства в Литві для України, для українців. Справді відчувається наше союзництво. Я попросив переказати слова нашої української вдячності пану президенту Науседі. Та обговорили подальшу оборонну співпрацю між Україною та Литвою. Працюємо над постачанням броньованих медичних евакуаційних машин для хлопців на фронті. Готуємось і до інших міжнародних комунікацій і заходів – ми зробимо все, щоб додати Україні сили", – резюмував Зеленський.