Мінідрони за $500 винищують танки окупантів: ЗСУ розкрили характеристикиЧитать на русском

Мінідрони за $500 винищують танки окупантів: ЗСУ розкрили характеристики
Мінідрони за $500 винищують танки окупантів: ЗСУ розкрили характеристики

Морпіхи роблять одноразові БПЛА, які росіянам складно виявити та придушити. Найпотужніші з них несуть до 3 кг вибухівки.

Об этом сообщает Скандалы РУ

Бійці 35-ї бригади морської піхоти Збройних сил України своїми руками збирають дрони-камікадзе, якими потім знищують російську техніку на Донеччині. Вони показали роботу літальних апаратів журналістам "ТСН".

Невеликі квадрокоптери залежно від комплектуючих піднімають бойову частину вагою до 1 кг і вибухають при зіткненні з будь-якими об’єктами завдяки вбудованому в снаряд електродетонатору. Деякі дрони оснащують саморобними уламковими боєприпасами, які особливо ефективні проти груп російської піхоти. "Бомби" іноді роблять із вибухівки, знайденої в збитих іранських дронах Shahed.

За словами морських піхотинців, вартість одного дрона становить близько $500, і вони одноразові. Деколи військові пишуть на снарядах послання для росіян.

"Він летить в один кінець і завдання повернутися додому у нього немає. У нього таке завдання — померти за Україну", — зазначають оператори.

Головним недоліком "камікадзе" називають невелику дальність польоту — приблизно 3 км, тому оператор має бути досить близько від місця атаки. Водночас, маленькі квадрокоптери складніше відстежити, ніж іранські дрони Shahed.

"Ворожі засоби протидії важко бачать його, він літає на таких частотах, ворог бачить його як мобільний телефон, він кращий, ніж інші дрони", — пояснив один із пілотів.

Найбільшою "видобуванням", знищеною 35-ою бригадою за допомогою дронів-камікадзе, став російський танк. Бойова машина обстрілювала піхоту на передовій, коли оператор помітив її з висоти пташиного польоту, облетів і врізався у корму.

Керівник проекту з БПЛА у 35-ій бригаді з позивним "Гагарін" розповів телеканалу ICTV, як збирають дрони-камікадзе. Насамперед морпіхи замовляють деталі для комплектування з Європи та Китаю, які потім військові збирають за допомогою волонтерів-фахівців. Вони забезпечують дальність польоту, необхідну для конкретних бойових завдань, тому залежно від якості деталей та погодних умов вона сягає 12 км, а швидкість — до 80 км/год.

Источник: Компромат Групп