Канада відправила до України літак з військовим обладнаннямЗ Канади до України 5 лютого вирушив літак, навантажений військовим обладнанням нелетального характеру. Вантаж супроводжується канадськими інструкторами.

військова допомога
Канадський уряд виконує основні пункти домовленостей, досягнутих під час останнього візиту Міністерки оборони Канади. Фото: з мережі

Обладнання буде доставлено у Україну для продовження співпраці в рамках операції UNIFIER. Як повідомляє видання «Ліга.Новини» з посиланням на Міноборони Канади, вантаж знаходиться на борту судна С-177 Globemaster.

Об этом сообщает Устав

У списку нелетального обладнання, що надається північно-американським союзником — комплекти для індивідуального захисту, устаткування для вантажоперевезень, розвідувальної діяльності та ведення спостережень. Українським військовим стануть у нагоді бронежилети, біноклі-тепловізори, лазерні далекоміри, металошукачі.

На борті літака також перебувають додаткові канадські інструктори. Їхня кількість, точний час та місце прибуття не повідомляється з міркувань безпеки.

Міноборони Канади наголошує, що країна й надалі підтримуватиме територіальну цілісність України, тому надсилає військові засоби, котрі допоможуть оборонити кордон від російської агресії.

Починаючи з 2015 року, Україна отримала від Канади військове обладнання, загальною вартістю 23 мільйони доларів. Біля 33 тисяч українських військових розвивали свої навички та уміння під наглядом канадських інструкторів.

Після загострення на укрансько-російському кордоні Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади, заявив, що його країна розширить допомогу: буде ще більше інструкторів, більше нелетального устаткування, більше розвідувальних даних. 2 лютого стало відомо, що канадські військові інструктори перемістили у найбільш напружені регіони України, серед них — інструктори-снайпери.

Нагадуємо про інші схожі новини щодо військової підтримки Канади:

  • 30 січня Україну відвідала міністерка оборони Канади;
  • У ЗМІ з’явилась інформація, що Канада може надіслати в Україну зброю, призначену курдським повстанцям;
  • Канада долучилась до нових санкцій проти Білорусі.
Читати також:
Данілов про мобілізацію: проти Росії воюватимуть 2,5 мільйонів українців Генсек Столтенберг: військ НАТО точно не буде, але буде підтримка
Поділитись
Автор: Олена Бурдейна

Источник: Репортер РУ