Не Керченський міст: яку жирну ціль в Криму хочуть знищити ЗСУ

Не Керченський міст: яку жирну ціль в Криму хочуть знищити ЗСУ


Україна прагне знищити важливу космічну базу РФ у Криму

Днями українські військові завдали удару по російському центру космічного зв’язку в Криму, і це не перша спроба України знищити цей об’єкт. Як передає портал "Коментарі", видання "Forbes" проаналізувало, чим цей об’єкт такий важливий.

Не Керченський міст: яку жирну ціль в Криму хочуть знищити ЗСУ

Автори матеріалу зазначають, що об’єкт НІП-16 був побудований в Євпаторії в рамках радянської космічної програми. Він був розроблений для зв’язку з місячними та марсіанськими зондами в 1960-70-х роках, але також може підтримувати зв’язок із сучасними супутниками-шпигунами "Лотос-С" та навігаційними супутниками ГЛОНАСС, які є аналогом американських супутників GPS.

Саме тому Україна намагається знищити цей об’єкт, пише Forbes, зазначаючи, що "двічі із грудня українські війська обстрілювали безцінну космічну базу ракетами".

Цей об’єкт безперечно є важливим з наукової точки зору, і вплив збитків, завданих його складним науковим приладам, важко переоцінити. Однак зазначає "Forbes", НІП-16 також є законною військовою метою, оскільки його передавачі можуть надсилати сигнали на супутники спостереження, зв’язку та навігації, включаючи космічні апарати "Ліана" та ГЛОНАСС, та приймати їх від них.

Журналісти відзначають, що НІП-16 – складна ціль.

"Його радіотарілки, генератори та засоби управління розкидані по двох великих кампусах. Найбільш помітне обладнання — старі тарілки — має міцну конструкцію. За словами російського історика космонавтики Анатолія Зака, будівельники НІП-16 збирали апаратуру зі старих залізничних мостів, корпусів списаних підводних човнів і обертового механізму зі списаного лінкора", — йдеться у статті.

Таким чином, вважають автори публікації, Україні може знадобитися ще багато ударів, щоб завдати серйозних збитків об’єкту, не кажучи вже про знищення бази.