Москва не зможе «перечекати» нас: Столтенберг на засіданні Ради Україна-НАТО

Москва не зможе «перечекати» нас: Столтенберг на засіданні Ради Україна-НАТО


13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Міністри оборони зустрілися для обговорення подій на фронті та нагальних потреб українського війська.

На саміті НАТО в липні ми посилимо нашу підтримку в довгостроковій перспективі, надсилаючи чітке повідомлення Москві, що росіяни не можуть перечекати нас, — заявив глава альянсу.

Defence Ministers met in the #NATO-Ukraine Council today to address the latest battlefield developments & #Ukraine‘s most urgent needs. At the #NATOSummit in July, we will step up our support for the long haul – sending a clear message to Moscow that they cannot wait us out. pic.twitter.com/9xsXW1qaNu

— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) June 13, 2024

Наразі це фінальне засідання Ради перед самітом НАТО у Вашингтоні. Протягом двох днів міністри країн планують узгодити план допомоги, який формально схвалять на саміті.

Єнс Столтенберг напередодні зустрічі закликав виділяти щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні, аби зберегти необхідний рівень та гарантувати стабільні постачання.

Раніше у Handelsblatt повідомили, оскільки нині зростають сумніви стосовно спроможності України вистояти у війні на виснаження, збільшенням військової допомоги Альянс має надіслати чіткий сигнал Путіну.

Зауважимо, нещодавно Столтенберг закликав союзників зробити дві речі: мобілізувати більше підтримки для Києва найближчими днями, та переконатися у спроможності створити міцнішу та надійнішу структуру для довготривалої підтримки, щоб продовжувати допомогу на більш передбачуваній основі.

Також генсек НАТО прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Нещодавно Столтенберг заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.

Довідка. Рада Україна – НАТО – орган, що координує відносини України та НАТО, створений на Вільнюському саміті 2023 року. До 2023 року функції Ради України – НАТО виконувала Комісія Україна – НАТО.