Іран не покликав Росію на похорон Раїсі

Іран не покликав Росію на похорон Раїсі


Іранська сторона не просила залучити російські спецслужби до розслідування авіакатастрофи

Іранська влада не покликала РФ, щоб попрощатись з президентом Ібрагімом Раїсі, що загинув в авіакатастрофі.

Іран не покликав Росію на похорон Раїсі

Ібрагім Раїсі (фото з відкритих джерел)

Про це повідомив прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков, відповідаючи на питання російських ЗМІ. Як він стверджує, іранські посадовці також не просили допомогти з розслідуванням аварії президентського вертольота.

"Їхні традиції не передбачають міжнародну присутність на похороні", — сказав Пєсков.

Як повідомляє проурядове агентство Mehr News, похорон Раїсі і осіб, що його супроводжували, відбудуться 21 травня в місті Тебріз.

Нагадаймо, що "Коментарі" писали про те, що чекає на Іран після смерті президента Раїсі. 20 травня, було офіційно підтверджено, що президент Ірану Ібрагім Раїсі загинув добою раніше в катастрофі вертольота на кордоні з Азербайджаном. Обов’язки президента до нових виборів виконуватиме віце-президент Мухаммед Мохбар, який є прихильником Росії та протистояння із Заходом.

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков запевняє, що загибель президента Раїсі не вплине ні на зовнішньополітичні процеси, які веде Іран, ні на внутрішні. Ні на іранську підтримку РФ, спільну участь у "осі зла", куди входить також Північна Корея.

Тож, продовжує він, світська влада (президент, віце-президент тощо) – це лише третій рівень влади у сучасному Ірані. Вони необхідні теократії, щоб вимовляти якісь слова на міжнародних конференціях, представляти Іран в ООН.

Експерт з питань сектору оборони та безпеки Олег Старіков вважає, що загибель президента спровокує в Ірані переділ влади. Клани підуть проти кланів.