Стало відомо про важливу зміну в мобілізації: почне діяти з 18 липня

Стало відомо про важливу зміну в мобілізації: почне діяти з 18 липня


З 18 липня мобілізація в Україні ще більше посилиться, адже повістки почнуть розсилати поштою

Український уряд затвердив порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період. Порядки денний у ТЦК почнуть надсилати через 60 днів після набрання чинності законом про мобілізацію, тобто з 18 липня. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у постанові від 16 травня 2024 р. №560.

Стало відомо про важливу зміну в мобілізації: почне діяти з 18 липня

Згідно з документом, резервісти та військовозобов’язані протягом 60 днів після оголошення мобілізації зобов’язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через ЦНАУ, електронний кабінет або ТЦК за місцем свого перебування або місцезнаходження.

Встановлено, що повістка про виклик до ТЦК з повідомленням про вручення на адресу місця проживання може бути надіслана через 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

"У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання", — йдеться у документі.

Належним підтвердженням оповіщення у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку є: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.