Німеччина надала Україні "зимовий" енергетичний пакет допомогинімеччина

Німеччина через Європейське енергетичне співтовариство передала Україні "зимовий" пакет допомоги на понад 88 млн євро.

Про це повідомили у німецьких міністерствах економіки і захисту клімату та закордонних справ, передає Укрінформ.

"Федеральний уряд надає Європейському енергетичному співтовариству ще 88,5 млн євро. Федеральне міністерство економіки та захисту клімату виділяє 54,3 млн євро через KfW (німецький державний банк, який за дорученням німецького уряду фінансує програми розвитку у всьому світі – ред.), а федеральне Міністерство закордонних справ – 34,2 млн євро", – йдеться у заяві.

Обидва міністерства нагадують, що в другу зиму загарбницької війни російська авіація продовжує завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі.

Україна використовує Фонд енергетичної підтримки, серед іншого, для фінансування джерел енергії, запасних частин та обладнання, такого як трансформатори та генератори, які допомагають підтримувати енергопостачання України.

Українські енергетики можуть використати його для ремонту зруйнованих підстанцій та електростанцій, щоб продовжувати забезпечувати населення електроенергією та теплом.

Інша частина коштів буде використана для проєктів переходу на зелену енергетику, таких як фотоелектричні системи на громадських будівлях та зеленої реконструкції України.

Автор: Юлiя Недашківська