КримSOS: окупанти винесли 514 постанов про «дискредитацію армії РФ» у КримуЧитать на русском

КримSOS: окупанти винесли 514 постанов про «дискредитацію армії РФ» у Криму

КримSOS: окупанти винесли 514 постанов про «дискредитацію армії РФ» у Криму

З березня 2023 року окупаційні «суди» у Криму винесли 514 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито "дискредитацію російської армії". Ці дані наводить аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

З 514 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за «дискредитацію російської армії» (стаття 20.3.3 КоАП РФ) 38 було винесено у листопаді цього року. За словами Євгенія Ярошенка, прослідковується негативна динаміка, адже це на 11 більше, ніж у жовтні, коли «суди» прийняли 27 таких постанов.

За весь час найбільше постанов винесли «Київський районний суд м. Сімферополя» (82), «Євпаторійський міський суд» (47), «Феодосійський міський суд» (41), «Ялтинський міський суд» (36) та «Сакський міський суд» (31).

Крім того, за період з 4 березня 2022 року по 30 листопада 2023 року «суди» у Криму ухвалили 6 вироків у кримінальних справах про нібито повторну "дискредитацію російської армії" (стаття 280.3 КК РФ). Один із них був ухвалений у листопаді цього року: тоді Олега Валєєва позбавили волі на 1,5 року за дописи у соцмережах.

«Вироки та постанови у справах про «дискредитацію армії РФ» порушують право на свободу вираження поглядів, передбачене статтею 19 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, а також статтею 10 Європейської конвенції про права людини», — наголошує Євгеній Ярошенко.