Волкер заявив, що Україна має якнайшвидше стати членом НАТО: тоді для Путіна продовження війни буде безцільнимЧитать на русском

Волкер заявив, що Україна має якнайшвидше стати членом НАТО: тоді для Путіна продовження війни буде безцільним

Волкер заявив , що Україна має якнайшвидше стати членом НАТО: тоді для Путіна продовження війни буде безцільним

Україна має приєднатися до НАТО якнайшвидше. Це зробило б війну Російської Федерації безцільною, а зволікання з українським членством лише стимулює главу Кремля Володимира Путіна.

"Переконаний, що політика НАТО сьогодні ненавмисно надсилає сигнал для Путіна – продовжувати бойові дії. Бо ми говоримо, що Україна стане членом у тривалій перспективі, але ми не можемо привести її в НАТО, поки триває ця війна. Це є стимулом для Путіна продовжувати війну", – заявив колишній представник США в Україні та колишній американський посол при НАТО Курт Волкер на конференції в Європейському парламенті. Його цитує "Укрінформ".

На думку дипломата, для Заходу настав час "зробити протилежне послання" – що Київ стане частиною Північноатлантичного Альянсу якнайшвидше.

"Це означає, що не залишиться жодного шляху для програшу України. Тоді для Путіна продовження цієї війни буде безцільним, а для Росії – руйнівним", – сказав Волкер. Він додав, що висловлює особисту думку, а не представляє позицію Сполучених Штатів.

Взяти Україну в НАТО, на практиці, не так складно, як може здатися, вважає Волкер. Так, це може спричинити стурбованість щодо ескалації, ризику ядерного удару чи прямого зіткнення Альянсу з РФ. Ці моменти мають враховуватись, але вони, за словами Волкера, можуть бути вирішені.

"Можна говорити, зокрема у форматі Ради НАТО – Україна, що 5-та стаття означатиме для України, і якими будуть кроки з боку Альянсу відповідно до цієї статті для захисту України. 5-та стаття не містить специфічних зобов’язань відряджати війська, вона говорить про колективну відповідь. Таку колективну відповідь ми маємо навіть зараз, тому що тренування, обладнання, дані розвідки, – це все НАТО вже надає Україні", – пояснив політик.

Військовий блок може зробити більше для допомоги Україні, наголосив він. Зокрема це стосується надання можливостей для розмінування (у тому числі моря, щоби відкрити маршрути в Чорноморській акваторії). Також НАТО могло б проводити місії із забезпечення свободи судноплавства в Чорному морі, оскільки Росія атакує цивільні судна третіх країн у міжнародних водах і такі дії прямо дорівнюють піратству.

"НАТО також може прямо долучитися до повітряного захисту України. Надання відповідного обладнання є добрим початком, наразі справи є кращими, ніж раніше. Але я думаю, що Альянс може зробити більше, прямо допомагаючи Україні з протиповітряною обороною. Із заходу Україна межує з країнами НАТО, що дозволяє використовувати спроможності для повітряного захисту великих населених пунктів або об’єктів цивільної інфраструктури", – висловив думку експосол США при Альянсі.