Ракети ATACMS це не "чарівна куля" для України, – представники БайденаЧитать на русском

Ракети ATACMS це не

Ракети ATACMS це не "чарівна куля" для України, – представники Байдена

Офіційні особи США стверджують, що нові ракети допоможуть Україні "посилити тиск" на Чорноморський флот Росії, але не стануть зброєю, яка змінить "правила гри".

Представники адміністрації Байдена наполягають на тому, що ATACMS не стануть для України "чарівною кулею". Про це повідомляє Politico.

За словами офіційних осіб США, нові ракети допоможуть Україні, але не стануть зброєю, яка змінить "правила гри".

"Війна, яка триває вже 18 місяців, – це все ще артилерійська битва, а прогрес вимірюється у футах, а не в милях. Розмінування забирає час солдатів, перешкоджаючи швидкому маневру з відвоювання території", – йдеться в повідомленні.

У виданні зазначили, що залежно від того, коли прибудуть ракети, вони посилять тиск, який Україна чинить на Чорноморський флот Росії, що базується в Криму останніми тижнями.

За оцінками американських та європейських військових, ситуацію ускладнює те, що Україні залишилося лише кілька тижнів для досягнення ключових цілей у контрнаступі до того, як настане холод, який ускладнить бої.

"Залишилося достатньо часу, ймовірно, приблизно від 30 до 45 днів для боротьби з погодними умовами", – сказав голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі.

Відомо, що рішення відправити ATACMS було ухвалено в той момент, коли Велика Британія та Франція вагалися щодо того, чи продовжувати постачати в Україну крилаті ракети великої дальності.

"Лондон та Париж відправили свої ракети Storm Shadow та SCALP", – додають у повідомленні.

Однак, за словами начальника штабу ВПС Франції Стефана Мілля, Франція припинить постачання SCALP найближчим часом, оскільки вони потрібні Парижу.

Мілле також натякнув, що Париж розмірковує над тим, як довго він може продовжувати відправляти значну кількість власної зброї в Україну.