Туреччина проміняла ЄС на БРІКС: чим розчарована Анкара

Туреччина проміняла ЄС на БРІКС: чим розчарована Анкара


Туреччина заявила, що зблизилась із БРІКС через розчарування переговорами з ЄС

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан заявив, що Анкара зблизилася з групою країн БРІКС, до якої, зокрема, входять Бразилія, РФ, Індія, Китай та Південна Африка через розчарування відсутністю прогресу в переговорах про вступ до Євросоюзу. Як передає портал "Коментарі", про це глава МЗС Туреччини сказав в інтерв’ю телеканалу Haberturk, повідомляє Bloomberg.

Туреччина проміняла ЄС на БРІКС: чим розчарована Анкара

Міністр зазначив, що Анкара має відносини з країнами БРІКС, які "також проходять через еволюцію", і вона веде з ними переговори.

"Якби у ЄС було бажання зробити крок уперед, наша точка зору на певні питання могла б бути іншою", — зазначив Хакан Фідан.

Туреччина не змогла досягти прогресу в переговорах з Євросоюзом з моменту початку переговорів про вступ у 2005 році, зіткнувшись із низкою перешкод, які включають недоліки демократії в країні, про які заявляє ЄС.

"У рамках НАТО існує військовий союз, але економічний альянс не матеріалізувався. Тому ми продовжуємо пошуки", – сказав Фідан щодо ЄС.

Зазначається, що слова глави МЗС, можливо, були спрямовані на те, щоб підштовхнути Євросоюз до прискорення переговорів із Туреччиною.

"Відмінною і прекрасною рисою БРІКС у порівнянні з ЄС є те, що він включає всі цивілізації і раси. Якщо перший стане трохи більш інституційним, це принесе серйозні вигоди", — резюмував топ-дипломат.

Також видання "Коментарі" повідомляло – Туреччина пропонує новий "мирний план" закінчення війни в Україні.