День батька 2024: історія свята, коли відзначають в Україні, ідеї подарунків та привітання

День батька 2024: історія свята, коли відзначають в Україні, ідеї подарунків та привітання


Розповідаємо все про це важливе свято для всіх тат

День батька, як і День матері, відзначається у багатьох країнах світу. З 2019 року Україна офіційно святкує цей день, визнаючи внесок усіх батьків. День батька надає чудову можливість висловити одне одному любов та підтримку.

День батька 2024: історія свята, коли відзначають в Україні, ідеї подарунків та привітання

Розповідаємо про дату святкування Дня батька в Україні у 2024 році, історію цього свята та його традиції.

Коли відзначають День батька у 2024 році

В Україні День батька офіційно святкується кожної третьої неділі червня. Указ Президента України №274/2019 від 18 травня 2019 року встановив цей день з метою зміцнення інституту сім’ї та визнання ролі батька у вихованні дітей. 2024 року День батька відзначатиметься 16 червня.

Також в Україні існує неофіційний Всенародний День батька, який святкується третьої неділі вересня. 2024 року він випадає на 15 вересня.

Історія Дня батька

День батька зародився у США. Вперше його відзначили у штаті Вашингтон у 1910 році з ініціативи Сонори Смарт Додд зі Спокана. Соноре прийшла ідея вшановувати батьків після того, як її батько поодинці виховував шістьох дітей після смерті дружини. Він виявив себе як дбайливий і люблячий батько. Натхнена його прикладом, Сонора вирішила подякувати своєму батькові та всім іншим відданим батькам Америки. Згодом інші штати підтримали ідею святкування. З 1966 року День батька став офіційним у США, а до 2012 року понад 28 країн відзначали це свято у третю неділю червня.

Як в Україні відзначають День батька: традиції

Для України це свято порівняно нове, тому особливих традицій поки що не склалося. Цього дня українці вітають батьків теплими словами, телефоном чи особисто.

Вітати слід усіх чоловіків, які відіграють батьківську роль у нашому житті. Це можуть бути дідусі, дядьки, старші брати чи інші близькі, які дбають про дітей.

Багато хто дарує невеликі подарунки та організовує сімейні зустрічі чи вечері на честь батьків та інших чоловіків, які мали значний вплив на виховання дітей.

День батька 2024: історія свята, коли відзначають в Україні, ідеї подарунків та привітання — фото 2

Як привітати тата на День батька

Напишіть лист або листівку: Письмове привітання, в якому ви висловите свою любов, подяку і вдячність, стане зворушливим подарунком, що запам’ятовується. Вкажіть у листі, що ви цінуєте у своєму батькові та які моменти вам особливо запам’яталися.

Організуйте сімейну вечерю: Приготуйте улюблені страви вашого батька та організуйте сімейну вечерю. Це може бути як домашня трапеза, так і вечеря у його улюбленому ресторані. Головне — створити теплу та затишну атмосферу.

Проведіть день разом: Заплануйте спільне проведення часу, яке буде приємне вашому батькові. Це може бути похід на природу, відвідування музею, перегляд фільму чи спортивного заходу, або просто прогулянка містом.

Подарунок, зроблений своїми руками , завжди високо цінується. Це може бути будь-що — від фотоальбому з сімейними фотографіями до саморобного десерту.

Подаруйте щось особливе: Подаруйте батькові річ, яку він давно мріяв. Це може бути книга улюбленого автора, новий інструмент для хобі, квитки на концерт чи спортивну подію.

Організуйте сюрприз: Зробіть щось несподіване та приємне для вашого батька. Наприклад, організуйте зустріч із його старими друзями, влаштуйте невелике свято з близькими або запишіть відео-вітання від усіх членів сім’ї.

Подякуйте особисто: Якщо є можливість, проведіть цей день разом із батьком і скажіть йому особисто, як багато він для вас означає. Ваша щирість та теплі слова будуть для нього найкращим подарунком.

Приклади привітань із Днем батька

У прозі:

Дорогий тато! У цей чудовий День батька хочу сказати тобі велике спасибі за все твоє кохання, підтримку та турботу. Ти завжди був поруч у найважливіші моменти мого життя, і я дуже вдячний за все, що ти для мене зробив. Нехай цей день принесе тобі радість та щастя, а ми постараємося зробити його незабутнім. Зі святом!

***

Улюблений тато! Цього особливого дня я хочу побажати тобі міцного здоров’я, щастя та багато радісних моментів. Ти завжди був для мене прикладом сили, мудрості та доброти. Дякую за всі уроки та цінні поради, які ти мені дав. Нехай щодня приносить тобі лише позитив та добробут. Із Днем батька!

***

Дорогий тату! Сьогодні твій день, і я хочу сказати, як сильно я люблю тебе і ціную. Ти завжди був моїм героєм, людиною, на яку можна покластися в будь-якій ситуації. Бажаю тобі довгих років життя, виконання всіх мрій та постійного щастя. З Днем батька, мій любий тату!

У віршах:

Тату, любий, любий,

Будь завжди самим собою.

З Днем батька тебе вітаю,

Радості, здоров’я бажаю!

Нехай удача не проходить повз,

А в душі завжди буде гарно.

***

Тату, ти мій найкращий друг,

З тобою я сміливо йду на коло.

Сьогодні День батька, і я скажу:

Тебе сильніше за всіх люблю!

Нехай щастя в будинок стукає,

І всі мрії почнуть збуватись.

***

Тату, люба моя людина,

Нехай твій буде довгим віком.

Зі святом тебе вітаю,

Радості та світу бажаю.

Нехай удача в життя приходить,

І здоров’я не підводить.