Похмурий прогноз не виправдався: де російській війська відмовилися від наступу

Похмурий прогноз не виправдався: де російській війська відмовилися від наступу


Наступ російських військ на Харківському напрямку захлинувся, відзначає Business Insider

Наступ російських окупаційних військ на Харківщині спочатку створював похмурі перспективи для України, але тепер стало зрозуміло, що противник зазнав провалу і втратив можливість відкрити новий фронт, пише Business Insider.

Похмурий прогноз не виправдався: де російській війська відмовилися від наступу

Війна в Україні

Російські війська вже не сподіваються на прорив, їхній наступ сповільнюється, хоча вони все ще володіють ініціативою. На початку здавалось, що вони мали всі шанси на велику перемогу, адже на кордоні майже не було перешкод, і кілька сіл швидко опинились під контролем Росії.

Як підкреслюють журналісти, якщо повернутися на місяць назад, ситуація для України виглядала дуже похмуро. Зокрема, коли 10 травня путінські війська перетнули кордон у Харківській області, оборона була настільки слабкою, що один солдат сказав ВВС, що вони "просто увійшли".

Російський наступ "заглох" після входу у Вовчанськ. Україна перекинула додаткові підрозділи, щоб відбити атаку, і це дало результат. Російські війська виявились абсолютно неготовими та незахищеними до такого розвитку бойових дій.

Через чотири тижні радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі офіційно повідомив про "майже закінчений" наступ окупантів. Науковий співробітник Королівського інституту об’єднаних збройних сил Нік Рейнольдс підтвердив, що Росія втратила можливість "принаймні почати оточувати Харків і контролювати ключові автомагістралі".

Як підкреслюють журналісти, швидкий темп, обраний окупантами, зіграв з ними злий жарт. Якби Росія краще підготувала свої підрозділи, які перекинула на передову на Харківщині, у неї був би шанс на успіх. Водночас, Рейнольдс підкреслив, що новий наступ ворога все ж досягнув однієї з цілей — "спричинив більший тиск на українців".

Нагадаймо, портал "Коментарі" розповідав, що за прогнозами ворог може найближчим часом піти новим наступом на Харківщину та Сумщину, щоб таким чином відволікти Сили оборони від Донецького напрямку.