Посол США закликав Японію допомогти швидко поповнити американський ракетний арсенал

Посол США закликав Японію допомогти швидко поповнити американський ракетний арсенал


Посол США закликав Японію допомогти швидко поповнити американський ракетний арсенал

Польща США

За словами дипломата, це потрібно зробити через майбутні загрози.

Посол США в Японії Рам Емануель закликав країну допомогти швидко поповнити ракетний арсенал, адже конфлікти на Близькому Сході та в Україні тривають, а Вашингтон хоче зберегти надійність свого стримування в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Про це пише AP.

"Очевидно, що військово-промислова база Сполучених Штатів не може відповідати всім стратегічним викликам, які стоять перед нами, і зобов’язанням, які ми маємо", — заявив він під час перших переговорів між Японією і США щодо прискорення військово-промислової співпраці.

За його словами, ті, хто хоче завдати шкоди США, не будуть чекати, поки промисловий потенціал країни "нарощуватиметься сам по собі".

Посол зазначив, що суднобудівний потенціал Китаю перевершить американський і що ремонт в Японії кораблів ВМС США та літаків ВПС, які розташовані в регіоні, може звільнити американські промислові потужності, аби зосередитися на будівництві нових кораблів.

У виданні нагадали, що цього тижня в Токіо проходять перемовини між заступником міністра оборони США з питань закупівель і забезпечення Вільямом Лаплантом і його японським колегою Масакі Фукасавою, головою Агентства з питань закупівель, технологій і логістики.

"Вони домовилися створити робочі групи для спільного виробництва ракет, а також для технічного обслуговування і ремонту кораблів ВМС США і літаків ВПС в регіоні", — йдеться в заяві Міністерства оборони Японії.

Крім того, буде створено групу для обговорення зміцнення ланцюжка поставок.

Відомо, що в грудні Японія послабила обмеження на експорт зброї, аби задовольнити запит США на постачання перехоплювачів ракет класу "земля-повітря" PAC-3, які виготовляються в Японії за американською ліцензією, аби доповнити американські запаси, які скоротилися через підтримку України.