Нардеп-мажоритарник від Броварів Галушко записав на батьків майна на мільйони

Нардеп-мажоритарник від Броварів Галушко записав на батьків майна на мільйони


Нардеп-мажоритарник від Броварів Галушко записав на батьків майна на мільйони

Батьки депутата Верховної Ради Миколи Галушко під час повномасштабної війни придбали кілька автомобілів сумарною вартістю 200 тисяч доларів та звели маєток під Києвом

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "hromadske".

Сім’я Галушко стала фігурантом журналістського розслідування через значні витрати на розкішні покупки у важкі для країни часи.

Журналісти зазначають, що депутат "Слуги народу" Микола Галушко, який був обраний у Броварах, за всі п’ять років проявляв мінімальну активність у парламенті та відомий хіба тим, що у 2020 році нахамив поліції, яка його зупинила за порушення правил дорожнього руху, обізвавши правоохоронців "дебілами".

Водночас, попри мінімальну активність на посту депутата, у 2024 році Галушко спровокував хвилю розслідувань щодо приватної охоронної компанії "Шериф Захист", яка взимку виграла тендер на охорону ДП "Ліси України". Народний обранець надіславши в БЕБ низку звернень, у яких заявляв про крадіжку бюджетних коштів та вимагав не просто перевірити "наведені ним факти", а й відкрити кримінальне провадження.

Як з’ясували журналісти, "Шериф Захист" є прямим конкурентом компанії "Венбест", що раніше охороняла майно ДП "Ліси України". Сам же "Венбест" є правонаступником охоронної компанії "Галід", якою раніше керував сам депутат, але у 2019 році переписав на батька. При цьому депутатська приймальня Галушко розташована в одному офісі із компанією його батька, яка тепер працює під назвою "Венбест".

Що ж стосується майна депутата, то його в декларації майже немає. "Єдине" авто у користуванні Mercedes-Benz S500 2008 року належить його батькові Леоніду Галушко та було зареєстроване у листопаді 2022-го. Але це не єдиний автомобіль, який батько депутата придбав за два роки.

Журналісти зазначають, що Леонід Галушко, батько депутата, з моменту початку війни офіційно купив:

  • Lexus NX 300 2021 року випуску. Влітку 2022 року такий автомобіль коштував близько 40 тисяч доларів.
  • Mercedes-Benz S500 2008 року. Орієнтовна вартість 12-13 тисяч доларів, зареєстрований у листопаді 2022-го.
  • Новий Volvo XC90, зареєстрований 1 грудня 2022 року. Такий автомобіль із салону коштує понад 55 тисяч доларів.
  • Samsung SM6 2016 року випуску. Ціна 10 тисяч доларів.
  • Мотоцикл Suzuki Hayabusa, придбаний в листопаді 2023 року, вартістю 10-12 тисяч доларів.

Що ж стосується автомобіля матері, Land Cruiser на якому депутата колись зупинила поліція, то у 2021 році Галушко його продав і купив такий самий, який оформив на матір свого сина – Світлану Левчук. Жінка не фігурує в жодній декларації, але журналісти зазначають, що пара проживає спільно.

Ще один автомобіль уже у 2024 році записали на матір депутата, Марину Галушко. Мова йде про електрокар Zeekr вартістю понад 50 тисяч доларів.

У розмові з журналістами жінка заявила, що мала кошти на таке авто, а зараз часом дає автомобіль у користування сину. При цьому здивувалась, він як депутат мав би вказувати таке користування чужим майном у декларації .

Крім того, батьки депутата за останні два роки збудували у селі Рожки під Броварами маєток. Ділянку з будинком Марина Галушко купила у 2020 році. Орієнтовна вартість такого майна на ринку складає понад 300 тисяч доларів. Жінка стверджує, що планує продати маєток, а оголошення про продаж наразі дійсно можна знайти. Журналісти констатують, що мати нардепа за час повномасштабного вторгнення придбала ділянку з будинком, який тепер продається за 650 тисяч доларів.

При цьому журналісти зазначають, що коли запитали про статки батьків самого депутата, то він надіслав журналістам хамську відповідь та звинуватив їх у роботі на ФСБ.

Нагадаймо, що з’явились подробиці бізнесу активного на Бориспільщині нардепа Федієнка.