Банки подумають двічі, перш, ніж співпрацювати з РФ: які санкції пропонують в ЄС

Банки подумають двічі, перш, ніж співпрацювати з РФ: які санкції пропонують в ЄС


Банки на Близькому Сході, у Туреччині чи навіть у Китаї можуть тепер відмовитися брати участь у угодах з постачання до Росії товарів подвійного призначення

Франція та Нідерланди домагаються запровадження санкцій Європейського Союзу проти будь-якого банку у світі, який допомагає російським військовим оплачувати товари чи технології для зброї. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "Reuters".

Банки подумають двічі, перш, ніж співпрацювати з РФ: які санкції пропонують в ЄС

Посли урядів ЄС обговорять цю пропозицію 15 травня в рамках 14-го пакету санкцій проти Росії, який зараз готується до ЄС.

Згідно з пропозицією, будь-якому учаснику ЄС може бути заборонено вести бізнес із будь-якою фінансовою установою у світі, яка, на думку ЄС, прямо чи опосередковано допомагає російським військовим отримувати заборонені товари та технології подвійного призначення. Така заборона може стати потужним стимулом для фінансових інститутів на Близькому Сході, Туреччині чи навіть у Китаї не брати участь у угодах з постачання до Росії товарів подвійного призначення, санкціонованих ЄС, оскільки вони можуть втратити доступ до європейського бізнесу та фінансових ринків ЄС.

ЗМІ зазначає, чиновники ЄС заявили, що Європейська комісія, швидше за все, координуватиме будь-які подібні санкції щодо фінансових установ із США, що зробить цей інструмент ще потужнішим.

Угорщина, яка має теплі відносини з Москвою, незважаючи на вторгнення в Україну, може виступити проти цієї пропозиції, і, можливо, Німеччина, яка прагне не ставити під загрозу тісні ділові зв’язки з Китаєм. Минулого місяця Європейська комісія заявила, що з’явилися ознаки того, що Пекін постачає Росію компоненти, які можна використовувати для виробництва зброї.

ЄС очікує, що 14-й пакет санкцій, який потребує одностайності всіх 27 урядів ЄС, буде готовий у червні.