РФ може почати видобуток нафти і газу на території, яка не належить нікому: до чого тут Лондон

РФ може почати видобуток нафти і газу на території, яка не належить нікому: до чого тут Лондон


Територію Антарктиди охороняє договір, підписаний у 1959-му. Формально вона не належить жодній країні світу

Російські геологи знайшли в районі Антарктиди, на який претендує Британія, великі запаси газу і нафти. Зараз ці території можуть стати яблуком розбрату між Москвою та Лондоном. Про це інформує The Telegraph.

РФ може почати видобуток нафти і газу на території, яка не належить нікому: до чого тут Лондон

РФ знайшла багато запасів нафти та газу в Антарктиді (фото з відкритих джерел)

Оцінку запасів робили науковці з російського судна "Академік Олександр Карпінський", що належить державній компанії "Росгео". Судно працювало націй території протягом багатьох років і мало хто цікавився його присутністю, бо вважалося, що росіяни займаються виключно науковою діяльністю.

Але у заяві, зробленій за підсумками експедиції, стверджується, що дослідники з РФ знайшли майже 70 млрд т нафти і газу, які поховані під антарктичним шельфом.

"Дані, отримані в ході нової експедиції... дозволять суттєво прояснити наші очікування щодо нафтогазоносності антарктичних шельфових морів", – повідомив Сергій Козлов, головний геолог компанії "ПМГРЭ".

Британці дотримуються думки, що діяльність російської експедиції може бути підготовкою до видобутку енергоносіїв.

Хоча видобуток корисних копалин на цих територіях заборонено, в Лондоні скептично коментують те, що росіяни будуть дотримуватися міжнародних норм.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що санкції ЄС проти російського газу можуть бути зірвані. Наміри Європейського Союзу щодо впровадження санкцій проти експорту скрапленого газу (СПГ) із Росії вже наштовхуються на протидію Угорщині. Про це пише "Politico", посилаючись на представників країн ЄС, які після дискусій про санкції дали свій коментар на умовах анонімності.

За словами джерел, Будапешт висловив значні застереження щодо нової пропозиції про санкції під час перших розмов між послами ЄС минулого тижня, хоч і відмовився прямо виступати проти цих заходів.