Єврокомісія схвалить план використання доходів від заморожених активів РФ наступного тижнярублі,активи

Європейська комісія наступного тижня має схвалити юридичну пропозицію щодо використання доходів від російських активів, заморожених внаслідок санкцій.

Про це пише Reuters із посиланням на посадовців ЄС та дипломатичні джерела, передає "Європейська правда".

Очікують, що законопроєкт буде ухвалений 12 грудня, за два дні до заключного саміту 27 лідерів країн ЄС.

Однак, зазначило агентство з посиланням на джерела, Києву не варто чекати на миттєві хороші новини про отримання коштів від заморожених російських активів через сумніви у трьох ключових столицях – Брюсселі, Берліні та Парижі.

ЄС заявляє, що заморозив російські активи на суму близько 21,5 млрд євро і що ще 300 млрд євро коштів російського центрального банку знерухомлені в ЄС та G7. Близько 125 млрд євро з цієї суми перебувають у бельгійської компанії Euroclear.

Бельгія підрахувала, що в 2023-2024 роках вона збере 2,3 млрд євро податків з цієї суми. Бельгія заявила, що використає ці кошти на допомогу Україні.

Пропозиція Єврокомісії наступного тижня буде спрямована на запровадження стандартних правил поводження з такими активами в усіх країнах ЄС. Для її прийняття необхідна одностайна підтримка 27 країн-членів ЄС.

За словами посадовців ЄС, ця пропозиція уточнить юридичні зобов’язання залучених установ.

Важливо, що вона, однак, не міститиме прямої пропозиції перерахувати нові надходження від цих активів до бюджету ЄС, заявили посадовці, посилаючись на судові ризики, управлінські питання та критику з боку Європейського центрального банку.

Очікують, що лідери ЄС не дадуть остаточного схвалення цієї пропозиції на саміті, але, можливо, доручать своїм 27 урядам більше попрацювати над нею. Оскільки важковаговики Німеччина і Франція висловлюють застереження, швидкої угоди чекати не варто.

"Група країн-членів все ще має юридичні занепокоєння", – сказав високопоставлений дипломат ЄС, додавши, що переведення коштів до центральної скарбниці ЄС "не є чимось, що може статися в найближчому майбутньому".

Автор: Юлiя Недашківська