Уряд схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією – ШмигальКабмін схвалив два документи, які сприятимуть функціонуванню Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль .

«Для легітимної конфіскації заморожених російських активів Україна запропонувала чітку і зрозумілу дорожню карту. Один із ключових елементів – це робота Міжнародного реєстру збитків, який був створений рішенням Ради Європи та працюватиме в Нідерландах. Сьогодні затвердимо два документи, які сприятимуть якісному функціонуванню реєстру», – сказав він на засіданні уряду.

За його словами, Мінцифри та Мін’юст України мають розробити й передати технічні вимоги для створення програмного забезпечення такого реєстру, також Мінцифри має розробити можливість для українців подавати через «Дію» заяви про відшкодування збитків або втрат.

«Другий документ у цьому напрямку – це наші пропозиції щодо класифікації категорій збитків, що підлягають компенсації. Це дозволить системно підійти до передачі всієї інформації про збитки, втрати та шкоду, яку заподіяла Росія як державі Україна, так і кожному з наших громадян та українським юридичним особам», – додав прем’єр.

Форум