Українські ЗРК “Бук“ адаптували під американські ракети Sea SparrowЧитать на русском

Українські ЗРК “Бук“ адаптували під американські ракети Sea Sparrow

Українські ЗРК “Бук“ адаптували під американські ракети Sea Sparrow

Тепер ЗРК «Бук» може збивати російські "Калібри" та Х-101.

Українські зенітно-ракетні комплекси 9K37M "Бук-М1" адаптували для використання американських ракет RIM-7 Sea Sparrow класу "корабель — повітря" з напівактивною голівкою радіолокації самонаведення. Про це розповів речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

За словами Юрія Ігната, на одному з полігонів США пройшли успішні випробування ЗРК "Бук-М1" із ракетами Sea Sparrow. Але поки що в Україні "Буки" ще не використовують такі американські ракети. Про те, що на озброєнні ЗСУ з’явилися ракети RIM-7 Sea Sparrow, стало відомо у січні 2023 року.

"Це було своєчасне рішення західних союзників, оскільки у ЗСУ скорочуються запаси радянських ракет для радянських зенітно-ракетних комплексів. В іншому випадку, численні радянські ЗРК 9K37 "Бук", які ще є у ЗСУ, залишилися б без боєприпасів, тобто стали б марними", — пояснили в ЗСУ.

Західні союзники мають великі запаси ракет Sea Sparrow. Звичайно, Sea Sparrow менше та легше, ніж радянські аналоги. Але у Sea Sparrow дальність ураження менша – 20-25 км, залежно від версії, порівняно з дальністю 30-35 км у радянських аналогічних ракет. Тому ЗРК "Бук" із ракетами RIM-7 потрібно, мабуть, використовувати головним чином для охорони об’єктів критичної інфраструктури.

Чому для інтеграції із ракетами RIM-7 Sea Sparrow обрали ЗРК "Бук"? Тому, що у нього багато каналів наведення, і він зручніший в експлантації. Раніше вже робилися спроби інтегрувати ракети RIM-7 до радянських ЗРК. Так, у 2008 році на Міжнародній виставці оборонної промисловості у Кьольні (Німеччина) публіці показали ЗРК 2К12 "Куб" із ракетами Sea Sparrow. Цю модернізацію запропонували американська компанія Raytheon та польська компанія Wojskowe Zakłady Ubezpieczenia. Американські ракети мали замінити радянські ракети 3M9, запаси яких вичерпуються.

У Чехії також хотіли адаптувати радянський комплекс 2K12 "Куб" із західними ракетами. Зокрема, з італійськими ракетами MBDA Aspide 2000, які технічно схожі з AIM-7 Sparrow (вона також лягла в основу ракети RIM-7 Sea Sparrow). Комплекс розробили, але на озброєння армії Чехії його не прийняли.

За даними Military Balance, станом на 2020 рік Україна мала 72 ЗРК "Бук".