Єврокомісія почала антимонопольне розслідування проти FacebookЄврокомісія почала антимонопольне розслідування проти Facebook
Єврокомісія почала антимонопольне розслідування проти Facebook

Єврокомісія (ЄК) почала антимонопольне розслідування щодо компанії Facebook.

Об этом сообщает Гипотеза

Про це йдеться в заяві ЄК, поширеній в п’ятницю у Брюсселі, пише УНН.

“Єврокомісія почала офіційне антимонопольне розслідування, щоб оцінити, чи порушила Facebook правила конкуренції ЄС, використовуючи рекламні дані, зібрані, зокрема, від рекламодавців, для того, щоб конкурувати з ними на ринках, де Facebook активна”, — наголошується в повідомленні. Крім того, Єврокомісія в рамках розслідування оцінить, чи пов’язує Facebook свій сервіс онлайн-оголошень Facebook Marketplace зі своєю соціальною мережею “в порушення правил конкуренції ЄС”, йдеться в заяві. ЄК не уточнює терміни проведення розслідування.

Як підкреслила єврокомісарка з питань конкуренції та розвитку цифрової економіки Маргрете Вестагер, цією соціальною мережею “користуються майже 3 млрд осіб щомісячно, в цілому майже 7 млн фірм розміщують там рекламу”. “Facebook збирає величезні масиви даних про діяльність користувачів своєї соціальної мережі і за її межами, що дозволяє їй орієнтуватися на конкретні групи клієнтів. Ми детально розглянемо, чи дають ці дані Facebook невиправдану конкурентну перевагу, в тому числі в секторі онлайн-оголошень, де люди купують і продають товари кожен день і де Facebook також конкурує з компаніями, у яких вона збирає дані”, — зазначила Вестагер.

Єврокомісія попередньо встановила, що Apple зловживає домінуючим становищем при поширенні додатків музичного стрімінгу через App Store.

Суть претензій в тому, що Apple встановила комісію в розмірі 30% на розміщення стрімінгових додатків в App Store, через що зросли ціни на підписки конкурентів Apple Music. Spotify вирішив перестати продавати підписки через магазин Apple і робити це на своєму сайті, але Apple заборонила інформувати користувачів про альтернативні пропозиції.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/461846-jevrokomisija_pochala_antimonopoljne_rozsliduvannja_proti_facebook”