Нацбанк виключив з реєстрів за місяць понад 20 фінансових компаній і один банкнбу

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в жовтні зменшилася з 1 215 (станом на 30 вересня) до 1 199 (станом на 31 жовтня), а кількість банків скоротилася на 1 – до 63.

Як ідеться в повідомленні Національного банку України, із реєстрів виключено 21 учасника ринку небанківських фінансових послуг: вісім фінансових компаній, п’ять ломбардів та одного лізингодавця – добровільно, ще дві фінансові компанії, два страховики, один ломбард та два лізингодавці – примусово. Водночас до реєстру включено чотири ломбарди та одного страхового брокера.

Протягом місяця 11 фінансовим компаніям, шістьом ломбардам та одній лізинговій компанії анульовано всі ліцензії добровільно (на підставі поданих ними заяв), іншим двом фінансовим компаніям, п’ятьом ломбардам та одній лізинговій компанії – примусово (як захід впливу). Одній фінансовій компанії анульовано частину з наявних ліцензій добровільно. Трьом страховикам зупинено дію ліцензій.

Станом на 31 жовтня на небанківському ринку працювали 97 страховиків non-life (у вересні було 99), 12 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 156 ломбардів (було 158), 143 кредитні спілки (кількість не змінилася), 79 лізингових компаній (було 82), 584 фінансові компанії (було 594), 57 страхових брокерів (було 56), 70 колекторських компаній (кількість не змінилася).

Крім того, на ринку визнано 24 банківські групи та 19 небанківських (було 20).

На платіжному ринку діє 21 платіжна система, створена резидентами, враховуючи державні (було 23), та 16 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилася).

Крім того, на ринку діють надавачі фінансових платіжних послуг, серед яких 19 платіжних установ (кількість не змінилася), 11 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (кількість не змінилася), один банк ‒ емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилася).

До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, входять 35 комерційних агентів (було 32) та 35 технологічних операторів платіжних послуг (було 34).

Автор: Галина Ялівець