Зеленський устиг провести на хіросімському саміті зустрічі з Сунаком і МелоніПрезидент України Володимир Зеленський 20 травня, перебуваючи в Японії, провів зустрічі з прем’єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком, а також із прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні. Заходи відбулися в рамках саміту країн "Великої сімки", який цього року проходить у Хіросімі (з 19 до 21 травня).

Про переговори з британським прем’єром Зеленський повідомив на своєму каналі в Telegram. Глава нашої країни подякував Лондону за лідерство в міжнародній коаліції винищувачів.

"Обговорили подальшу реалізацію домовленостей, досягнутих під час перемовин у Великій Британії, які відбулися 14 травня. Поспілкувалися про розвиток двосторонніх відносин між Україною та Великою Британією та скоординували наші позиції напередодні участі в саміті "Групи семи"", – розкрив деталі президент України.

Цього ж дня Зеленський зустрівся з Мелоні. Вони також скоординували позиції перед тим, як представники України візьмуть участь у саміті G7.

"Важливо продовжувати діалог між Україною та Італією в питаннях двосторонніх відносин. Обговорили оборонну й політичну підтримку України з боку Італії та перші результати візиту до Італії, який відбувся 13 травня. Необхідно вдосконалити спроможності протиповітряної оборони, включно з підготовкою наших пілотів", – написав глава держави в Telegram.

Очільник Офісу президента України Андрій Єрмак раніше заявив, що Зеленський у Японії також має намір провести зустріч із президентом США Джо Байденом. Можливо, американський лідер оголосить новий пакет військової допомоги для захисників України.