Несподіваний поворот: лояльні до РФ країни зробили пропозицію Україні

Несподіваний поворот: лояльні до РФ країни зробили пропозицію Україні


Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець розповів, що на саміті миру проросійські країни пропонували допомогу Україні

Під час саміту миру у Швейцарії, де 39 країн у закритому режимі обговорювали повернення викрадених російськими окупантами українців, Україна зненацька отримала пропозиції допомоги навіть з боку держав, які вважаються лояльними Росії. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву в ефірі загальнонаціонального телемарафону зробив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець.

Несподіваний поворот: лояльні до РФ країни зробили пропозицію Україні

Чиновник зазначив, що результати обговорення завдяки закритому режиму засідання дозволяють говорити про розробку нових підходів до звільнення викрадених росіянами українських дітей, військовополонених та цивільних. Більше того, закритий режим дозволив багатьом країнам висловити свою правдиву думку щодо дій Росії та презентувати напрацювання щодо повернення громадян України.

Дмитро Лубинець додав, що пропозиції допомоги несподівано для представників України надійшли навіть з боку країн, які вважаються проросійськими. Так, держави запропонували свої канали комунікації із РФ. Проте омбудсмен не уточнив, які саме країни зробили відповідну пропозицію.

"До речі, неочікувано, що деякі країни, які традиційно мають гарні стосунки з РФ, вперше заявили, що вони готові запропонувати свої канали комунікації з російською стороною. Я не можу поки назвати ці країни, але скажу відверто, що ми не очікували саме від таких країн, таких позицій", – наголосив Лубинець.

Зазначимо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив, що колись дійсно "треба" вестиме переговори з Росією, але Україна не дозволить їй говорити мовою ультиматумів.