Від фортеці до резиденції: історія та реставрація замку Азе-ле-Рідо

Від фортеці до резиденції: історія та реставрація замку Азе-ле-Рідо


Замок Азе-ле-Рідо: пишнота Ренесансу в серці Франції

Замок Азе-ле-Рідо, що сидить на острові у закруті річки Ендр, є унікальним поєднанням військової фортеці та вишуканої резиденції епохи Ренесансу. Відбиваючи дух часу, коли власники переставали бачити у своїх обителях лише укріплений притулок, він перетворився на справжній "блискучий діамант", за словами Оноре де Бальзака.

Історія та велич замку Спочатку збудований у XII столітті лицарем Ріделем д’Азе як оборонна фортеця, замок пережив численні війни та руйнування, але справжнє переродження його очікувало у 1518 році. Цього року Жиль Бертло, скарбник короля Франциска I, вдихнув нове життя на руїни старої фортеці, перетворивши її на елегантну заміську резиденцію. Саме тоді замок набув характерних рис італійської архітектури, що було модно за часів Ренесансу завдяки впливу Карла VIII та Людовіка XII, уражених культурним розквітом Італії. Від фортеці до резиденції: історія та реставрація замку Азе-ле-Рідо

Замок Азе-ле-Рідо: пишнота Ренесансу в серці Франції

Від фортеці до резиденції: історія та реставрація замку Азе-ле-Рідо — фото 2

Архітектурна спадщина Замок Азе-ле-Рідо славиться своєю L-подібною формою, що символізує перехід від готики до Ренесансу. Незважаючи на збереження деяких оборонних елементів, нові господарі змогли адаптувати їх до нового часу, додавши елегантності до кожної лінії. Скульптор П’єр Мопуен та архітектор Етьєн Руссо зіграли ключові ролі у перетворенні замку, роблячи акцент на італійському впливі, який видно у кожному елементі фасаду та внутрішнього оздоблення.

Мальовничі сади та інтер’єри Не менш чудові й сади замку, розташовані таким чином, що відкривають дивовижний вид на замок з усіх боків. А інтер’єри замку вражають своєю деталізацією: від королівських покоїв до бального залу з розкішними гобеленами. Кожна кімната замку відображає історію та культуру, що склалася, будучи справжнім сховищем артефактів і творів мистецтва.

Від фортеці до резиденції: історія та реставрація замку Азе-ле-Рідо — фото 3

Сучасне використання Сьогодні замок Азе-ле-Рідо є не лише історичною пам’яткою, а й культурним центром. Щорічно тут проводяться нічні вистави "Les imaginaries d’Azay-le-Rideau", які дозволяють відвідувачам поринути в магію історії під зоряним небом. Музей Ренесансу в його стінах пропонує відвідувачам унікальну нагоду познайомитися з портретами королів Франції, а також насолодитися колекцією ренесансних гобеленів.