Після ганебного для влади звільнення Фаріон поновили на посаді професорки "Львівської політехніки"

Після ганебного для влади звільнення Фаріон поновили на посаді професорки "Львівської політехніки"


29 травня Львівський апеляційний суд постановив поновити колишню народну депутатку Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних наук Національного університету "Львівська політехніка ".

Про це повідомила кореспондентка "Суспільного" із зали суду.

Також суд постановив, що на користь науковиці стягнути 123 тисячі 927 гривень заробітної плати за період вимушеного прогулу.

Крім того, у коментарі "Суспільному" Фаріон заявила, що проректор ухвалив рішення про її звільнення без висновків комісії через тиск з боку МОН.

Пряма мова Фаріон: "В жодному документі не доведено морального проступку, який вчинила Ірина Фаріон. З якої рації було здійснене швидкісне звільнення? Чому ректор не дочекався роботи комісії? Комісія мала завершити свою роботу 22 числа, мене звільнили 15. Тобто проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм — під тиском МОН, конкретної персони — Лісовий. Про це свідчить його реакція — неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон".

12 лютого 2024 року Галицький районний суд Львова відмовив колишній народній депутатці Ірині Фаріон у поновленні на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних наук Національного університету "Львівська політехніка".

15 листопада Національний університет "Львівська Політехніка" звільнив Фаріон з посади професорки кафедри української мови на тлі її звинувачень у бік військових в тому, що вони спілкуються російською мовою.

Привід для звільнення Фаріон – начебто порушення 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи.

Служба безпеки України, яка останнім часом "відмітилася" спостереженням за незалежними журналістами-розслідувачами та організаціями провокацій щодо них, розпочала кримінальне провадження та призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій Фаріон.

Фаріон відреагувала на своє звільнення з "Львівської політехніки", повідомивши, що готує позов до суду.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»