Електронний рапорт для військових і застосунок "Армія+": В Міноборони пояснили, як це працюватиме

Електронний рапорт для військових і застосунок "Армія+": В Міноборони пояснили, як це працюватиме


зсу

Електронні рапорти створять більш довірливі стосунки між військовослужбовцями та їхніми командирами, а відмови або схвалення рапорту будуть більш предметними, ґрунтовними та доцільними.

Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в інтерв’ю АрміяInform, передає Укрінформ.

"Мене надихає ідея електронних рапортів – і я працюю, щоб це втілити в реальність. Електронний рапорт – це коли військовослужбовець пише рапорт не рукою, а потім його рвуть в нього перед очима. Електронний рапорт – це коли військовий у два кліки надсилає документ своєму командиру й отримує у відповідь галочку: чи прийняв до опрацювання командир цей рапорт, чи ні. Цей продукт буде доступним в додатку "Армія+", який наразі перебуває в процесі розробки", – повідомила Черногоренко.

Як уточнила Черногоренко, електронні рапорти – це дуже критично, "адже більшість процесів в армії проходять через паперові рапорти".

"І це абсолютно недружня процедура: рапорт пишеться від руки, ти не можеш відстежити, коли його розглянуть, коли підпишуть тощо", – додала вона.

Заступниця міністра наголосила, що рапорти – це ключовий продукт, але команда також працює над іншими опціями.

"Думаємо також над тим, як, перебуваючи в окопі, військовий зможе замовити собі боєприпаси, наприклад. Це – про розуміння того, що держава піклується про тебе", – зазначила вона.

Черногоренко нагадала, що "Армія+" має стати центральним продуктом цифровізації.

"Сюди ж має підтягуватися медична картка, зарплата – все, що є екосистемою для військовослужбовця. В "Армія+" також хочемо додати опцію евакуюватися – просто даєш сигнал, і тебе забирають на найближчий стабілізаційний пункт, наприклад, і надають необхідну медичну допомогу", – розповіла вона.

За її словами, бороти українську паперову армію – складно.

"Тому що це історія про процес, звички, традиційні підходи. Армія – це достатньо великий організм, тому зміни складно впроваджувати. Але ми до цього йдемо. Українці – дуже smart, дуже винахідливі, і швидко підхоплять класні продукти. Наприклад, я дуже добре пам’ятаю, як мало хто вірив у електронний паспорт в "Дії" – але зараз це частина нашого життя. Тому і "Армія+" стане частиною життя кожного військовослужбовця", – підсумувала заступниця глави Міноборони.