Я ніколи не визнаю ХАМАС терористичною організацією, – ЕрдоганЧитать на русском

Я ніколи не визнаю ХАМАС терористичною організацією, – Ердоган

Я ніколи не визнаю ХАМАС терористичною організацією, – Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що не вважає ХАМАС терористичною організацією й не має наміру змінювати свою позицію. На його думку, це політична партія та "реальність Палестини".

Про це політик висловився після Конференції ООН про зміну клімату (COP28) у Дубаї (ОАЕ), повідомляє пресслужба турецького лідера. Політик розповів, що 20 років тому під час своєї першої поїздки до Сполучених Штатів зустрівся з єврейською громадою. Тоді його теж запитали про це угруповання.

"ХАМАС – не терористична організація", – відповів на запитання Ердоган. Він вважає, що бойовики "борються на жменьці земель, які їм вдавалося утримувати з 1947 року до цих пір". Наразі його думка не змінилася, заявив президент.

"Що би хто не говорив, я ніколи не зможу визнати ХАМАС терористичною організацією. Я не можу її описати в такий спосіб", – сказав Ердоган. Він дорікнув США через те, що вони "нагороджують і приймають в Овальному кабінеті" представників Робочої партії Курдистану та FETÖ, організації Фетуллаха Ґюлена.

"Ви не можете очікувати від нас такого тлумачення ХАМАСу. Я не можу примирити це ні з моєю вірою, ні зі своєю совістю", – додав глава Туреччини.

Він нагадав, що "дуже добре знає людей" у ХАМАС і ФАТХ (Рух за національне визволення Палестини). "ХАМАС – передусім реальність Палестини, це політична партія, як політична партія вона брала участь у виборах і перемогла", – стверджує політик.

Він підкреслив, що Анкара будуватиме свою політику відповідно до власних інтересів.

"Упевнений, що наші співрозмовники цінують послідовні та зважені зовнішньополітичні кроки Туреччини в таких гуманітарних кризах і конфліктах, але не можуть озвучувати їх вголос з інших причин", – вважає Ердоган.