ЄБРР просить про докапіталізацію на 3-5 мільярдів євро для підтримки України

ЄБРР просить про докапіталізацію на 3-5 мільярдів євро для підтримки України


єбрр

Рада керуючих Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) визнала необхідність додаткової підтримки акціонерів для роботи банку в Україні, яка активізувалася після російського вторгнення у лютому 2022 року, та оцінює її у 3-5 млрд євро.

Про це повідомили в банку за підсумками щорічного засідання, яке відбулося у Самарканді (Узбекистан), передає Інтерфакс-Україна.

"Пропозиція від Ради директорів щодо обсягу підтримки ЄБРР для України та потенційного збільшення сплаченого капіталу буде передана Раді керуючих для ухвалення остаточного рішення до кінця 2023 року", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Рада керуючих вважає сплачений капітал найбільш дієвим, ефективним та справедливо розподіленим інструментом для надання подальшої підтримки.

"Збільшення капіталу на 3-5 млрд євро дозволить здійснювати інвестиції такого характеру та масштабу без необхідності систематичного розподілу ризиків донорів у 2024 році", – наголосили в ЄБРР.

За словами президентки ЄБРР Оділь Рено-Бассо, таке рішення відображає зобов’язання акціонерів банку підтримувати Україну, а також їхню довіру до банку у виконанні цієї ролі підтримки в Україні як під час війни, так і наступної післявоєнної реконструкції.

У разі схвалення збільшення капіталу стане третім випадком, коли акціонери банку погодяться збільшити його капітальну базу.

Акціонерами ЄБРР є 71 країна, а також ЄС та Європейський інвестбанк.