Нацбанк показав нову монету в 10 гривень, яка вводиться в оборот
  • Ольга БОБРУСЬ
  • 0
Нацбанк показав нову монету в 10 гривень, яка вводиться в оборот
  • Національний банк України з 3 червня 2020 року введе в обіг ще одні нові монети. Вони будуть номіналом 10 гривень.
  • Після з введення в обіг Нацбанк поступово прибере з обігу банкноти в 10 гривень.

На першому етапі Національний банк планує увести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, що будуть розподілені між підрозділами Національного банку в регіонах.

Об этом сообщает Руспрес

Тож з 03 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки й видавати їх своїм клієнтам. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Людям непотрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на монети. Вони зможуть розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами. Поступово – у результаті природного зношення – 10-гривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами.

Дизайн та захист

Нова обігова монета номіналом 10 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 грама. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина та гурт) нова 10-гривнева монета суттєво відрізняється від обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень.

Завдяки більшому діаметру та гурту (третя сторона монети) із спеціальним крупним рифленням громадянам буде легко відрізнити її від обігових монет інших номіналів.

На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Візуальні та тактильні елементи захисту монети – це дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Під час автоматизованого перерахування монет на спеціальному обладнанні для їхньої ідентифікації використовуються такі технічні характеристики: розмір і вага, а також так званий електромагнітний підпис – електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

.Читайте також:

У Вінницькій області зафіксували 412 випадків коронавірусу. Цифри по районах

Дані по СOVID-19 на 28 квітня: в Україні вже 9410 хворих, у Вінницькій області — 406 випадків


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Groshi/natsbank-pokazav-novu-monetu-v-10-griven-yaka-vvoditsya-v-oborot-11055567.html”