"Європейська солідарність" вимагає термінового засідання РНБО через ЧорнобильПартія "Європейська солідарність" вимагає від Кабінету міністрів України та РНБО зібратися на термінові засідання і розглянути питання надзвичайної екологічної ситуації, яка склалася через пожежі у Чорнобильській зоні відчуження. Кожна година зволікання коштує здоров’я та життя людям. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті політсили зверненні.

Об этом сообщает Руспрес

"Уряд має негайно вжити заходи необхідні для захисту людей і подолання наслідків екологічної катастрофи, зокрема, у Київській та Житомирській областях та місті Києві, який за інформацією міжнародних моніторингових інституцій має найбрудніше повітря на планеті", – наголошують у "ЄС".

Різко розкритикували представники політсили той факт, що влада, на їх думку, приховує реальний стан речей у Чорнобильській зоні.

"Ми обурені безпорадністю і бездіяльністю влади, яка неодноразово заявляла, що пожежі у зоні відчуження ліквідовані, але при цьому у Києві стоїть густий дим, а жителі скаржаться на запах гару, який відчувають у всіх куточках столиці і в області. Таке враження, що влада приклалася до кисневих подушок і дихає іншим повітрям, ніж звичайні люди", – констатували автори звернення.

Крім того, партійці вимагають звіту від київської влади та очільника столиці щодо того, як проходить порятунок парків столиці, у яких днями теж почалися пожежі. Від Віталія Кличка у "ЄС" хочуть також почути про заходи, які мають бути вжиті для недопущення пожеж у лісопарковій зоні Києва.

"Ми вимагаємо від влади своєчасних та професійних дій. Кожен день і навіть година зволікання – це втрачені здоров’я і навіть життя людей", – резюмували автори звернення.

Не втрачати часу і невідкладно реагувати на існуючі загрози мусить і персонально президент України Володимир Зеленський. У цьому переконаний народний депутат від "ЄС" Володимир Ар’єв. На думку нардепа, висока вірогідність того, що пожежі останніх днів – результат диверсій.

"Досить ховати голову в пісок. Треба діяти – і діяти негайно. Треба негайно зробити все можливе для того, щоб погасити пожежі, для того, щоб контролювати ситуацію в Києві і області. Особливо в зоні відчуження ЧАЕС. Для того, щоб розробити антидиверсійні дії. І відповідно почати нарешті штрафувати тих, хто зумисно підпалює траву на полях", – заявив Ар’єв .

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що після пожеж під Чорнобилем Київ очолив світовий антирейтинг забрудненості повітря.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Чорнобильська зона" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/evropejska-solidarnist-vimagae-terminovogo-zasidannya-rnbo-cherez-chornobil.htm”