WP: США не дозволяють Україні бити вглиб Росії на понад 100 кмОбмеження США, щодо використання наданої Україні зброї вивели ключові російські авіабази з-під удару. Про це пише The Washington Post із посиланням на двох українських посадовців, які говорили на умовах анонімності.

Нова політика США, що дозволяє Україні стріляти певними видами американської зброї по російській території, призвела до зменшення кількості російських атак на Харків. Проте дальність стрільби залишається обмеженою настільки, що не дозволяє Україні вражати ключові аеродроми, заявили двоє українських чиновників. Ці аеродроми використовуються російськими літаками, які скидають смертоносні планерні бомби, що завдають найбільшої шкоди військовим позиціям і цивільному населенню.

Українські посадовці заявили, що Сполучені Штати обмежили Україну у стрільбі на відстані менше ніж 100 кілометрів від кордону. Обидва представники говорили на умовах анонімності, оскільки вони не мають права публічно говорити про це правило, пише WP.

Американські офіційні особи відмовилися уточнити, в чому полягає обмеження, але заявили, що твердження українців про менш ніж 100 кілометрів не відповідає дійсності, зазначають у виданні.

“США погодилися дозволити Україні вести вогонь з наданого США озброєння по території Росії там, де російські війська намагатимуться захопити українську територію. Йдеться не про географію чи певний радіус, але якщо Росія атакує або збирається атакувати зі своєї території Україну, вона має можливість завдати удару у відповідь силам, які атакують її через кордон”, – заявив представник Пентагону, майор Чарлі Дітц.

Дітц додав, що Україні також дозволено використовувати надані США системи протиповітряної оборони для ураження російських літаків, якщо вони збираються відкрити вогонь в українському повітряному просторі.

Радник з національної безпеки Джейк Салліван наголосив на цьому в інтерв’ю мовнику PBS цього тижня. Відповідаючи на запитання журналістки про допустимість ударів по території Росії з використанням американських озброєнь: “Справа не в географії. Справа в здоровому глузді”. “Якщо Росія атакує або збирається атакувати Україну зі своєї території, то має сенс дозволити Україні завдати удару у відповідь по силах, які б’ють по ній через кордон”, – заявив представник Білого дому.

Хоча офіційні особи в Києві не хочуть, щоб їх вважали такими, що публічно суперечать своїм американським колегам, очевидно, що українські військові не вважають, що вони мають стільки свободи дій, як це випливає із заяв офіційних осіб Білого дому і Пентагону, підкреслюють у виданні WP.

І результати українських ударів за три тижні, що минули відтоді, як Вашингтон схвалив запит України на використання певних видів західного озброєння, підтверджують український опис значно обмеженого радіуса дії.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) в своєму огляді 10 червня зазначав, що надання США обмеженого дозволу на удари американською зброєю по РФ не може наразі зірвати масштабні російські операції, оскільки ЗСУ досягають нею лише невеликої території.