Родина ексголови СБУ Дніпропетровщини після звільнення з «Укрзалізниці» отримав нове майно *

Родина ексголови СБУ Дніпропетровщини після звільнення з «Укрзалізниці» отримав нове майно


Після звільнення з «Укрзалізниці» ексголови СБУ Дніпропетровщини Едуарда Кріцина, у його родини з’явилась дорога нерухомість та авто. Йдеться про нові активи на понад $300 тис. Зокрема, на доньку Кріцина було оформлено квартиру та паркомісце в столичному ЖК “Французький квартал”, де журналісти систематично помічали самого Кріцина.  Про це пише Bihus.Info.

Едуард Кріцин з 2021 року працював директором з економічної та інформаційної безпеки “Укрзалізниці”. У вересні 2023 термін його контракту закінчився і він пішов з посади. Одразу після цього у його родини почали з’являтися нові і дорогі активи.

Так, у листопаді 2023 року на доньку Кріцина оформили нову Toyota Camry Hybrid. Ціни на такі стартують з 34,5 тис. доларів.

У лютому цього донька Едуарда Кріцина стала власницею квартири площею 83 кв. м, паркомісця та веломісця у столичному ЖК «Французький квартал». Орієнтовна вартість цієї нерухомості становить 283,5 тис. доларів.

Варто зауважити, що дочка експосадовця не має бізнесу та не зареєстрована, як ФОП.  Впродовж останніх декількох тижнів журналісти Bihus.Info систематично зустрічали у «Французькому кварталі»Кріцина, а також фіксували його авто з ним за кермом, яке зранку виїжджало з підземного паркінгу комплексу.  У розмові з журналістами він зазначив, що не живе у «Французькому кварталі». Сказав, що відвідує там друзів. Натомість не заперечив, що допоміг дочці з купівлею квартири у цьому ЖК. Джерелом фінансування нерухомості Едуард Кріцин назвав збереження, дохід від продажу двох автівок родини (загалом 59,6 тис. доларів) та позику у розмірі 100 тис. доларів.

Відповідно до останньої опублікованої декларації Едуарда Кріцина за 2022-й рік, він мав 100 тис. доларів та 500 тис. гривень заощаджень, а річний дохід – зарплата та пенсія, склав 2,1 млн гривень. Орієнтовна зарплата за дев’ять місяців роботи на «Укрзалізниці» у 2023-му році до звільнення становить 40 тис. доларів(за аналогією з 2022-м роком). А приблизна вартість нового майна доньки, нагадаємо, понад 300 тис. доларів.

У травні 2023-го року, на момент, коли Едуард Кріцин був ще на посаді директора з економічної та інформаційної безпеки «Укрзалізниці», у його кабінеті проводили обшук НАБУ і САП. Тоді у нього вилучили $17 450 та мобільні телефони. Слідчі дії відбувалися в рамках кримінального провадження щодо заволодіння коштів «Укрзалізниці».  Підозру у цьому кримінальному провадженні вручили ексраднику Офісу президента та працівнику СБУ Артему Шилу. За версією слідства, Шило входив до групи, яка сприяла перемогам конкретних фірм на закупівлях «Укрзалізниці» і, відповідно, заробляла за рахунок завищення вартості товарів.

Перебуваючи на посаді першого заступника начальника Департаменту захисту національної державності СБУ Шило відправив листи-попередження до «Укрзалізниці» про зв’язки частини учасників тендерів з росією. Зокрема, такі листи-попередження приходили і на ім’я Едуарда Кріцина. Таким чином, за версією слідства, Шило намагався відсторонити від участі у торгах конкурентів «потрібних» фірм. Ті, в свою чергу, також мали зв’язки з росією, але про це він «Укрзалізницю» не повідомляв.

Попри обшуки у кабінеті та вилучені особисті речі, Кріцин не є підозрюваним у цьому кримінальному провадженні правоохоронців.

До речі, у минулому Едуард Кріцин працював у СБУ. У різні роки очолював управління СБУ на Харківщині, Дніпропетровщині та Херсонщині. У період 2015-2016 років очолював департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Тоді ж він був керівником підозрюваного Артема Шила.

Окрім цього, дружина та старша донька Едуарда Кріцина були бізнеспартнерками по «Бухгалтерському центру «Альфа-Омега» дружини Артема Шила – Ірини.