В ISW оцінили атаки ракетами «Нептун» по території РФВ ISW оцінили атаки ракетами «Нептун» по території РФ

В ISW оцінили атаки ракетами «Нептун» по території РФ

У ніч із 17 на 18 червня Сили оборони України завдали ударів по російських нафтобазах у Ростовській області та Краснодарському краї Росії ракетами вітчизняного виробництва "Нептун". Вказані об’єкти розташовані в радіусі дії американських протиракетних комплексів ATACMS, але США забороняють використовувати їх по території держави-агресора.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW). Там нагадали, що, за даними видання "Суспільне", України модифікувала "Нептуни" для ураження наземних цілей, зокрема, для удару по нафтовому терміналу ТОВ "Югнефтехімтранзит" у портовому місті Чушка Краснодарського краю.

У Міноборони РФ не підтвердили удар, але заявили, що перехопили українську ракету "Нептун" у невстановленому районі. Крім того, українські ЗМІ повідомили про атаку дронів СБУ на нафтові термінали "Азовськ" та "Азовнафтопродукт" в Азові Ростовської області. Там загасити пожежі не можуть вже другу добу.

За даними українських медіа, вказані нафтобази разом мають 22 паливні цистерни, через них проходить до 60 тонн нафтопродуктів на місяць, а резервуари можуть одночасно вміщувати до 30 тис. кубометрів нафтопродуктів.

Аналітики зауважили, що українські війська застосували ракети "Нептун" для удару по нафтобазі у Краснодарському краї, оскільки США досі не дозволяють використовувати надану ними далекобійну зброю, зокрема, ракети ATACMS, для завдавання ударів по законних цілях на території Росії. Через ці обмеження Україна протягом двох років модифікувала свої ракети, поки окупанти насолоджувалися захистом від західної зброї.

"ISW продовжує оцінювати, що США повинні дозволити Україні завдавати ударів по законних військових цілях у тилу Росії за допомогою наданої ними зброї. Постійні заборони США на використання українськими силами наданої їм зброї не завадять Україні бити по Росії", – переконані в ISW.