На Харківщині 7-річний хлопчик знайшов міну «Пелюстка»: дитину шпиталізувалиНа Харківщині 7-річний хлопчик знайшов міну «Пелюстка»: дитину шпиталізували

На Харківщині 7-річний хлопчик знайшов міну «Пелюстка»: дитину шпиталізували

Під Харковом у дачному селищі Родичі дитина постраждала від детонації вибухового пристрою. Попередньо, це була протипіхотна фугасна міна "Пелюстка".

Інцидент стався ввечері у вівторок, 18 червня, близько 20:30. Про це повідомив голова Харківської обласної державної (військової) адміністрації Олег Синєгубов у Telegram-каналі.

Дитина потрапила до лікарні. "Під час прогулянки 7-річний хлопець підняв вибуховий пристрій, який здетонував і завдав тілесних ушкоджень", – розповів чиновник.

ПФМ-1 "Пелюстка" невеликого розміру і не схожа на звичний боєприпас, а нагадує якусь запчастину або листок, що впав із дерева. Вибухає при натисканні. Ця міна не має механізму самоліквідації і може лежати роками, доки на неї не наступлять чи не наїдуть.

Додамо: протягом минулої доби (18 червня) на Харківщині українські вибухотехніки провели розмінування 9,73 га території і знищили 454 вибухонебезпечні предмети.

Родичі, карта queiqzkiqzkiqtzant