Канцлер Австрії поставив крапку в позиції країни щодо ударів України по території РФКанцлер Австрії поставив крапку в позиції країни щодо ударів України по території РФ

Канцлер Австрії поставив крапку в позиції країни щодо ударів України по території РФ

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер заявив, що атаки України по території Росії є допустимими, згідно з міжнародним правом. Таким чином він дезавуював висловлювання міністерки оборони країни Клаудії Таннер – вона стверджувала, що союзники Києва, надавши йому відповідний дозвіл, "перетнули червону лінію".

Про це Негаммер сказав в інтервʼю швейцарському виданню NZZ. "Ця дискусія спрямовує політично у неправильний напрямок, і дуже шкода, що акценти розставляються саме таким чином. Згідно з міжнародним правом такі атаки на Росію є допустимими", – наголосив він.

Політик підкреслив, що якщо Росія припинить свою агресію, то й військова допомога України з боку Заходу "автоматично зменшиться". Проте якщо європейці поступляться зараз, це може заохотити російських окупантів зайти ще далі, ніж вони вже це роблять.

Канцлер наголосив, що Євросоюз "єдиним фронтом стоїть на боці України, тому що Росія не може вести війну в Європі з метою зміни кордонів". Він також додав, що Австрія, хоч і є нейтральною країною, але як член ЄС підтримує спільну зовнішню та безпекову політику союзу та "демонструє солідарність, коли йдеться про санкції та гроші для України".

"Ми самі не надаємо військової допомоги. Але Австрія визнає, що інші країни роблять це для того, щоб Україна могла захистити себе. Наш нейтралітет може бути збережений лише тоді, коли ми його захищаємо", – сказав Негаммер.