Проектувальника Керченського мосту засудили до 12 років ув’язненняСергій Кельбах отримав 12 років за зловживання службовими повноваженнями

Тверський районний суд Москви засудив до 12 років позбавлення волі колишнього голову державної компанії "Російські автомобільні дороги", який відповідав за проєктування Керченського мосту.

Про це повідомляє Кримська агенція новин Кримський вітер.

На думку суду, Сергій Кельбах щонайменше тричі зловживав службовими повноваженнями і завдав держбюджету рф збитків на загальну суму близько двох мільярдів рублів.

Як стверджує слідство, Кельбах через афілійовані з ним компанії погодив у 2015 році незаконно завищену оплату будівельних робіт на Центральній кільцевій автодорозі у Москві та Московській області рф. Слідство вважає, що через дії Кельбаха термін будівництва дороги був штучно затягнутий, а собівартість проєкту зросла. Воно спирається, зокрема, на оприлюднений 2019 року звіт Рахункової палати рф, яка знайшла під час будівництва серйозні порушення.

Крім ув’язнення в колонії, Кельбах буде зобов’язаний виплатити майже два мільярди рублів потерпілій стороні — російському міністерству транспорту. Кельбаха узяли під варту в залі суду. Вирок не набув чинності, адвокати мають намір його оскаржити.

"Росавтодор", головою правління якого Сергій Кельбах був з 2011 до 2019 року, займався під його керівництвом великими інфраструктурними проєктами. Серед них було будівництво Керченського мосту, і швидкісна траса М-11, що проходить, зокрема, через Хімкінський ліс у Підмосков’ї, проти знищення якого різко заперечували екологи.

Нагадаймо, за даними Центру національного спротиву, російська адміністрація планує вивезти музейні цінності з окупованого Криму, готуючи їх до "евакуації".

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebooк !