ЗМІ: Після переобрання Трамп зможе скасувати угоду про безпеку з УкраїноюОскільки угоду щодо безпеки України та США не буде ратифіковано Конгресом, то будь-який наступний президент Сполучених Штатів зможе за бажання з неї вийти. Про це пише The Washington Post з посиланням на чиновників США.

Президенти України та США Володимир Зеленський і Джо Байден планують у четвер підписати 10-річну угоду про безпеку, яка зобов’яже Вашингтон надати Києву широкий спектр військової допомоги. Угода стане основою для довгострокових зусиль Сполучених Штатів, спрямованих на допомогу в розбудові українських збройних сил.

Між тим офіційні особи США наголошують, що Дональд Трамп або будь-який інший майбутній президент країни може вийти з юридично зобов’язуючої виконавчої угоди, оскільки вона не є договором і не буде ратифікована Конгресом.

Таким чином, у разі перемоги Трампа на виборах майбутнє угоди залишається неясним. Експрезидент США іноді висловлював скептицизм у питанні підтримки України, заявляючи, що здатний припинити війну протягом 24 годин.

Крім цього, Трамп наполягав на тому, щоб Європа взяла на себе більше зобов’язань щодо підтримки Києва. Але, врешті-решт, він також дав сигнал про свою згоду на прийняття Конгресом допомоги Україні на $60 млрд.