Росія намагається бити по аеродромах касетними ракетами Х-101. Вони небезпечні для населення, навіть після збиттяПід час ракетної атаки по Україні в ніч на 12 червня росіяни використовували ракети Х-101 з касетною бойовою частиною. Про це пише Defence Express.

Українців попереджають про те, що збиття ракети з касетною бойовою частиною не означає, що ці субелементи детонують у повітрі. Саме тому район падіння таких ракет буде захаращений небезпечними касетними суббоєприпасами.

Останні виглядають як металеві кулі або зрізані циліндри з приблизним розміром близько 10 см у діаметрі. Йдеться про осколкові боєприпаси, призначені для ураження легкої техніки на відкритих майданчиках, а також ефективні проти живої сили.

Більш того, зазвичай такі суббоєприпаси можуть мати систему автоматичного підриву за таймером, що спрацьовує за деякий час. Тому наближатися до них вкрай небезпечно, а в разі виявлення необхідно викликати відповідні служби.

Перший випадок застосування Х-101 з касетною бойовою частиною було зафіксовано в ніч на 7 червня, коли окупанти атакували аеродром у Старокостянтинові. Цілями удару в ніч на 12 червня був аеродром у Василькові Київської області.